Cozmin Gușă közéleti szereplő 1989-es forradalmi gondolatait az Evenimentul Zilei idézi, ahol külön kiemelik a Tőkés László személyéről kapcsolatos meglátásait is. - írja a Transindex
Tőkés László és Temesvár népe - románok, magyarok, németek, szerbek és minden szabadságszerető városlakó - 1989. december 15-20. között örökre beírta magát a történelembe - jelentette ki az Országgyűlés elnöke szombaton Szentesen.
Magyarország készen áll, hogy a szomszédjaival, köztük Romániával, felépítsen egy új Közép-Európát - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombat este a temesvári forradalom kitörésének 30. évfordulója alkalmából rendezett gálaesten, a temesvári regionális kereskedelmi kamara rendezvénycsarnokában.
Elrendelte a felperes által javasolt magyarországi tanúk kihallgatását a bukaresti táblabíróság pénteken abban az erkölcsi kártérítési perben, amelyet Tőkés László indított az 1989-es temesvári forradalmi szerepét elvitató, őt hazaárulónak és idegen kémnek nevező volt Securitate-tisztek ellen - tájékoztatott Kincses Előd, a magyarországi EP-képviselő ügyvédje.
Több forrás is azt mondta a Népszabadságnak, hogy a Magyar Állandó Értekezleten egyetlen ember nem írta alá a határon túli magyarok legmagasabb fórumának zárónyilatkozatát: Tőkés László volt erdélyi püspök, fideszes EP-képviselő, aki egyből Orbán Viktor miniszterelnök, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, Kelemen Hunor után jött volna a sorban.