h i r d e t é s

Kemény kritikát fogalmazott meg az ellenzékkel szemben Kunhalmi

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Kemény kritikát fogalmazott meg az ellenzékkel szemben Kunhalmi

2018. május 25. - 11:59

Az ellenzék példátlan hülyesége 2010 óta mit sem változott. Hiú becsvágytól fűtve rúgják fel a legalapvetőbb stratégiai elveket, rafináltnak tűnő, valójában nagyon is átlátszó ügyeskedéssel próbálva saját mintsem választói érdekeiket szolgálni.

Forrás: Nyugat.hu

Csakhogy a rövidtávú haszon, ha volt is, rég lezajlott, és a nem kívánt következmények sorát jelentő spiráleffektus beindult.

Kunhalmi Ágnes a Hír TV Egyenesen című műsorában arról beszélt, hogy ez a fajtamagatartás a Fidesz érdekeit maximálisan kiszolgálja. Adódott erre kiváló példája is. A Fodor Tamás vezette Liberálisok mindenfajta együttműködésre tett kísérletet meghiúsít.

Ami azért is érdekes, mert Fodor valamikor még szimpatikusabb elveket vallott magáénak. Amikor rájött a Fidesz álságos voltára, elsőként és ismert politikusként egyedül adta vissza a mandátumát, hogy aztán korrektebb politikát folytasson valóban liberális politikusként.

Azonban a kormányváltás óta mintha elvesztette volna tartását. Így nagyon is megokoltnak tűnik Kunhalmi felvetése, hogy a Fidesz kivásárolhatta a Liberálisokat az együttműködésből.

Az MSZP-s politikus bírálta a baloldali politikustársait, amiért az egymás elleni harcokkal vannak elfoglalva.

„Vicc, amit az ellenzék csinál. Még mindig ilyen pitiáner módon egymásnak…, hogy ne legyen frakciója, nehogy már kicsit több legyen a másiknak. Nehogy már egységesüljön itt valaki. Nehogy már helyre álljon valami egység, ez a Fidesz kottájából való játék már lassan. Ebből van elege mindenkinek”

– fogalmazott Kunhalmi. /24.hu/

Nem nehéz felfogni a jelenség súlyát. Aki még emlékszik a történelemórák zsibbasztóan unalmas téziseire, azoknak egy latin szentencia okkal sejlik fel. Divide et impera – Oszd meg és uralkodj! Gyakorlati példát keresnünk sem kell. Orbán mestere annak hogyan kell ellenfelei közt bizalmatlanságot szítani. Márpedig ez az egyetlen gátja annak az egységnek, ami talán utolsó reménye lehet a szabadságra vágyó embereknek. A cél – egy másik latin szentencia – a status quo; az aktuális helyzet biztosítása ezzel maradéktalanul előreláthatóan 12, de inkább 16 évre biztosított.