h i r d e t é s

Ki vágyja jobban a koronát? Apa vagy fia?

Olvasási idő
5perc
Eddig olvastam
a- a+

Ki vágyja jobban a koronát? Apa vagy fia?

2019. január 05. - 19:36

A Szent Korona tan és az Alaptörvény

A jogar, a korona és az országalma - MTI-fotó/Illyés Tibor

Kövér László az országgyűlés elnöke az Alaptörvény díszkiadásának előszavában a következőképpen szólt a Tisztelt Olvasókhoz:

„Ma, amikor Magyarország teljesen megújul, a régi, az 1000 éves lesz az új törvény. Ismét szövetség született valamennyi magyar: a most élők, a már holtak, és a még meg nem születettek között.”

Most tekintsünk el attól, hogyan lehet szövetségre lépni a holtakkal és a meg nem születettekkel, foglalkozzunk ettől sokkal lényegesebb kérdésekkel, amelyek segítenek eligazodni a Szent Korona, a Szent Korona tan mibenlétére és szerepére vonatkozóan.

Próbáljunk rájönni miért kellett az Alkotmány helyett Alaptörvénynek elnevezett törvénybe Nemzeti Hitvallást tenni, a Szent Korona tant ismét az államelmélet alkotórészének tartani.

A motivációt, a mozgatórugót kell megkeresni!

A Nemzeti Hitvallás szerint a Szent Korona testesíti meg Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.

Törekvésem arra irányul, hogy a történelmi tényeket felvázolva rávilágítsak, hogy mennyiben felelhet meg a valóságnak a Szent Koronával kapcsolatos Nemzeti Hitvallás állítása.

A történelmi tényekkel kell kezdenünk:

I. István királyunk szentté avatása (1081.) óta a Szent Korona a királyi korona neve. A királyi hatalom jelvénye és szimbóluma. Ez akkor még csak ennyit jelentett.

A középkorban ezt fejlesztette tovább Werbőczy híres Hármaskönyvében (Tripartitum) és tette a Szent Korona tanává.

A Szent Korona tanában fonódott össze az ország területe és a nemesség, mint a Szent Korona teste, illetve a tagjai a rendek, amely kezdetben a bárókat jelentette, később kiegészült a nemességgel.

Az 1948-as jobbágyfelszabadítás után vált minden magyar a Szent Korona tagjává.

A 18. században a Szent Korona tan kiegészült a jezsuiták elméletével (Regnum Marianum) és misztikus vallási ködbe burkolták.

Ezt a feudális Szent Korona tan elméletet a Kiegyezés (1867) után felújították és a Magyarországon élő nem magyar népek elnyomására igyekeztek felhasználni.

Az I. világháború után még további fejlesztésre került a Szent Korona misztikus jelentése, amely a magyar szupremácia (fennhatóság, felsőbbrendűség) hangsúlyozásával a soknemzetiségű állam feltámasztásának követelését volt hivatva szolgálni. Ez a tan segített ébren tartani Trianon után a területi revízió reményét. Horthy Miklós kormányzó köré tömörülő hívek gyakran hivatkoztak rá.

A II. világháború után a Szent Korona tan szinte kizárólag az emigrációban élt tovább.

A magyar királyi korona 1978-as visszaadása után Magyarországon újra megélénkült a téma iránti érdeklődés és a rendszerváltozás után új misztikus elméletek is fejlődésnek indultak.

A különböző elméletek közös vonása, hogy a Szent Korona tant egyedülálló magyar jelenségnek tartják, amelynek lényege, hogy Szent István által Szűz Máriának felajánlott magyar korona révén jogot biztosít a magyarságnak a Kárpát-medence birtoklására.

A misztikum további növelésén keményen dolgozik Orbán Gáspár, aki apját – az általa alapított Felház nevű egyházával – isteni szentséggé igyekszik nyilvánítani, akinek magyarként nem csak Kárpát-medencei, hanem világot formáló szakrális erőt tulajdonít. Apjának várba költözése teljes szinkronban van ezzel, hátra van még a korona várba költöztetése.

Szent István a koronát már felajánlotta Szűz Máriának. Szent Viktor vajon kinek szándékozik felajánlani, hogy ezzel hatalma szakrálissá tételét teljessé tegye?

A rövid történeti áttekintés után arra a kérdésre kell keresnünk a választ, hogy miért volt annyira fontos és sürgős a Fidesz hatalom számára, hogy a Szent korona tan felhasználásával új dimenzióba vigye a magyar államéletet, ami a történelem meghamisítását jelenti.

Tévedések elkerülése végett Magyarország történetének a Szent Koronára vonatkozó részét nem tagadom meg, azt történelmi hagyományként tisztelem és értékelem, de abnormális dolognak tartom a misztikus ködbe burkolt, a vallásosság mázával leöntött tant a modern alkotmány részévé tenni és arra Nemzeti Hitvallást alapítani.

A maga korában természetesen megvolt a Szent Korona tan jelentősége, mert leképezte a társadalmi viszonyokat, amely a feudalizmus lényegét tükrözte.

A történelmi fejlődés túlhaladta ezt az időszakot, anakronisztikus ide visszanyúlni és a jelenlegi viszonyokra alkalmazni, mert ez a kornak meg nem felelő vonások bevitelét jelenti.

Kövér László azt mondta:

„…a régi, az 1000 éves lesz az új törvény.” – még ha szimbolikus értelemben fogjuk is fel szavait, ez túlmutat az értelmen.

Gondoljunk csak bele abba, hogy egészen a jobbágyfelszabadításig a jobbágyság nem képezte a Szent Korona testét, az országnak csak a területe és tagjaiként a nemesek.

A társadalom föld nélküli tagjai a jobbágyok nem tartoztak a Szent Korona védelme alá, kirekesztettek voltak.

Vessük össze ezt a Nemzeti Hitvallással, amely szerint a Szent Korona testesíti meg az ország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.

Akkor most a folytonosság azt jelenti, hogy most is vannak kirekesztettek, társadalmon kívül állók, akikre nem vonatkozik a Szent Koronára alapított alkotmányosság?

Így kell értelmeznünk a folytonosságot? –  Ez esetben már meg is találtuk az okát a Szent Korona tan Alaptörvénybe illesztésének.

Igen, a Fidesz hatalom így értelmezi a folytonosságot, hiszen a nemzetből most is vannak kirekesztettek, akiknek nincs semmijük, azok „annyit is érnek”.

Még a közmunka lehetőség miatt is oda kell adniuk a szavazatukat, a folytonosság az ő esetükben a kirekesztettség folytonossága.

A közmunkásokon túl kirekesztett a nemzetből mindenki, aki nem a Fidesz hatalom híve, az nem lehet nemzetalkotó tényező!

Ahol a folytonosság a kirekesztettségben valósul meg, ott hogyan lehetséges a nemzet egysége?

A válasz egyértelmű: sehogy!

Elgondolkodtató, hogy a Szent Korona tant a Magyarországon élő nem magyar népek elnyomására felhasználók és az I. világháború után a területi revízió reményében alkalmazók tevékenységéről semmi kritikai észrevételt nem tesz az azt magáévá tevő alaptörvényező hatalom.

Egészen biztosan azért nem, mert egyetért vele!

Ha nem így lenne, Orbán Viktor személyautóján nagy Magyarország térképen nem furikázott volna, és nem törekedne a Horthy rendszer restaurálására sem.

Ezek után megadhatjuk a választ a Szent Korona tan mibenlétére és a Fidesz hatalom által történő felhasználására is.

Végezetül megjegyezni kívánom, hogy a Szent Korona tan más társadalmi viszonyok közé ültetésével, saját magát a tant hamisítják meg, megfosztva a kor sajátosságaitól, hamis színben tüntetik fel. Ezzel a tevékenységükkel történelemhamisítást végeznek.

 

Név és cím a szerkesztőségben