Kiégtek a magyar dolgozók
Egy friss kutatás szerint a magyar dolgozók jelentős része kiégett a munkájában.
A segítő szakmákban, az egészségügyben dolgozókra ez kiemelkedően jellemző, mondta el a Hirado.hu-nak Ádám Szilvia, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének adjunktusa - írja a hrportal.hu.
Ha valaki megcsömörlik a munkától, kiég. Az ok általában a munkahelyen jelenlévő krónikus stressz. A folyamatnak különböző szakaszai és jelei vannak, amit gyakran nem is maga a munkavállaló vesz észre.
Aki kiégett, annak romlik a teljesítménye, nincs már motivációja, reményvesztetté válik, ami nem csak a munkahelyére, hanem a magánéletére is kihat.
Éppen a segítő foglalkozásokban dolgozók vannak kitéve leginkább a burnout szindrómának. Az orvosok, a nővérek, a szociális munkások, a pedagógusok és a rendőrök körében van a legtöbb kiégett ember, de gyakori minden olyan foglalkozásban, ahol emberekkel kell dolgozni. De minden olyan munkahelyen dolgozó is veszélyben lehet, nagy a terheltség, de alacsony a döntéshozói képesség és hiányzik a jó kollegiális kapcsolat.
A Magatartástudományi Intézet kutatásai szerint a magyar munkavállalók kiégésének átlagértéke: 100-as skálán 57,4 pont volt.