Csillagközi térben sodródó űrszondát fotózott a NASA műholdja
Példátlan fotót készített az amerikai űrügynökség New Horizons nevű űrszondája a csillagközi térben sodródó Voyager-1-ről.
Mérföldkőhöz érkezett a New Horizons, ami IMMÁR 50 CSILLAGÁSZATI EGYSÉGRE (AU), AZAZ 7,5 MILLIÁRD KILOMÉTERRE VAN BOLYGÓNKTÓL.
(Egy csillagászati egység a Nap és a Föld átlagos távolsága, tehát 150 millió kilométer.)
Ilyen távolról már nem egyszerű feladat kapcsolatot tartani az űreszközzel, egy üzenet megérkezésének ideje példának okáért 7 órát, a komplett oda-vissza kommunikáció 14 órát vesz igénybe. Ennek ellenére az űreszköz továbbra is küldi a különböző adatokat és felvételeket a földi irányítóknak.
A legutóbbi lélegzetelállító képet a Voyager-1 űrszondáról készítette a New Horizons.
A Voyager-1 2012-ben lépte át a helioszféra határát, és azóta a csillagközi térben utazik. A képen maga az űreszköz szabad szemmel nem látható, pozíciója mégis viszonylag pontosan meghatározható.
A New Horizons-t a Pluto, annak holdjai és a Kuiper-öv néhány objektumának vizsgálatára alkottak meg. A Plutót 2015-ben érte el, fényképet is készített róla. Következő célja Kuiper-öv néhány objektumának tanulmányozása lesz, végül a Voyager-1-hez hasonlóan elhagyja a Naprendszert. (Origo.hu)