h i r d e t é s

Orbán elszólta magát – Mégsem mi vagyunk a demokrácia fellegvára

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Orbán elszólta magát – Mégsem mi vagyunk a demokrácia fellegvára

2019. április 28. - 07:50

Amit persze mindenki tudott eddig is. Persze Orbán ezt nem így vezette elő és merőben más irányban – a lényeggel szöges ellentétben lévő célzattal – ismerte el, hogy van olyan rendszer, ami sikeresebb „a miénknél”. Hogy mely politikai rendszerekre gondolt, az persze nem kérdéses. A magyar miniszterelnöknek antikommunista melldöngetésénél csak antidemokratikus magatartása feltűnőbb.

Forrás: 24.hu

Ezt látszik alátámasztani az Európai Uniót gyengítő szándékú és hazánkat tartós uzsorahitelbe verő keleti nyitása is. Pekingi látogatásán olyan frázisokat sikerült benyögni, mint a különböző kultúrák kölcsönös tisztelete (nem röhög!), valamint Közép-Európa hídszerepe Kelet és Nyugat közt. Ez egy olyan diplomáciai helyzetben lévő országban, ahol Szijjártó „minden szövetségesünkkel elkúrom a viszonyt” Péter ülhet a külügyminiszter székébe Megdöbbentően hamisnak hat.

Persze mit érdekli ez Kínát, számukra Európa legfeljebb az új piac lehetőségét rejti, és ha az EU szabályaihoz ennek kedvéért nem kell alkalmazkodniuk, az bónusz pont.

Ezzel pedig rögtön érthetővé válik Orbán, az Unióval szemben tanúsított szándékos és kártékony magatartása.

Mindannyiunknak meg kell értenie – fogalmazott a kormányfő –, hogy a kölcsönös tisztelet alapján kell állni, tiszteletben kell tartani a népek kulturális, vallási és politikai hagyományait. Azt is el kell fogadni, hogy a miénktől eltérő politikai rendszerek néha sikeresebbek gazdasági szempontból és a szegénység elleni küzdelemben, és néha versenyképesebbek is – jegyezte meg. Szerinte az Egy övezet, egy út egy olyan kezdeményezés, amely a kölcsönös tisztelet és a kulturális hagyományok elfogadásának elvét követi. Hozzátette, az elmúlt néhány évben ez vált a világ legnagyobb gazdaságfejlesztési projektjévé, és megfelelő választ ad a változó világrend által támasztott kihívásokra. A miniszterelnök szerint az elmúlt évtized második tanulsága az, hogy a demográfia erejét nem szabad alábecsülni. Ha az emberek nem látják a fejlődés perspektíváját, akkor új otthont kezdenek keresni maguknak. Ezért a világ fejlettebb országainak oda kell vinniük a segítséget, ahol szükség van rá, ahelyett, hogy a problémákat saját országaikba hoznák - fejtette ki. Hangsúlyozta, hogy az Egy övezet, egy út kezdeményezés megadja a fejlődés lehetőségét a fejletlen országoknak, ezért jó választ ad a migráció okaira. A harmadik lecke, amit megtanultunk - folytatta -, hogy a szabadkereskedelem fizikai összeköttetések nélkül csak üres beszéd. A kontinensek fizikai összekapcsolása hatalmas mennyiségű pénzt, nagy erőfeszítést, ragyogó mérnöki munkát, merész képzeletet és határozott politikai akaratot igényel. Az Egy övezet, egy út rendelkezik mindezzel - mutatott rá. A negyedik tanulság közös közép-európai tapasztalat: a múltban, amikor a Kelet és a Nyugat szembekerült egymással, Közép-Európa mindig szenvedett, a gazdasága nem tudott fejlődni, nem volt hozzáférése a modern technológiához, és volt, amikor még a szabadságát is elvesztette - fejtette ki. /168 óra/

Az egésznek persze semmi teteje, hiszen a technikai fejlődést éppen a Fidesz tette lehetetlenné Közép-Európában, azzal, hogy az uniós támogatásokból származó pénzeket a Mészáros „nem vagyok stróman” Lőrinc-féle hasznos hülyék számláin parkoltatja. A nép – amelynek e támogatások segítségével kellett volna szakmailag és életszínvonal tekintetében felzárkózniuk uniós honfitársainkhoz – mindezekből csak aprót látott.

Az eredmény persze kezelhetetlenné vált konfliktus lett, mind az ország szakadás előtt álló nép, mind az unió belefáradt Orbán ámokfutó játékába. A kérdés csupán annyi, hogy mikor töri át az utolsó gátat is az egyébként nagyon is jogos harag. Vajon hányan lesznek képesek hosszú vakációra menni egy olyan országba, amelyből nincs kiadatás?