Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A 3D nyomtatás több mint negyven évvel ezelőtt született, és azóta számos iparágban kezdték el alkalmazni főleg prototípusok, egyedi termékek, alkatrészek, protézisek, makettek, illetve egyéb, általában alacsony sorozatszámú termékek gyártásához. A termelés az ipari forradalom óta egyre inkább a tömeggyártás felé mozdult el, amely a futószalag megjelenésével csúcsosodott ki.
A Roszatom egyik vállalata, a 3D-s nyomtatással foglalkozó Rusatom – Additive Technologies (RusAT) elkészítette a lélegeztetőkészülékekben használt Venturi szelep prototípusát, és készen áll annak gyártására.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szimulációs Oktatási Központja, Műveleti Medicina Tanszéke illetve 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központja idén első alkalommal képviseltette magát a Magyar Kórházszövetség XXXI. Kongresszusán.
Szerda délelőtt ünnepélyes keretek között adták át a Pécsi Tudományegyetem 3D nyomtatási központját, amely kiemelt szerepet játszik majd az oktatásban, a kutatásban, és rendkívül modern 3D-s nyomtatókkal, valamint speciális kutató- és mérőberendezésekkel rendelkezik.
Új, egészen innovatív perspektívák az egészségügy területén, a tudományos-fantasztikus fikciók szemünk előtt valósággá válása, avagy a 3D-s szervnyomtatás – ez korunk talán legértékesebb forradalmi találmánya, mely életeket fog menteni.