A CEU szolidaritását fejezi ki a globális klímasztrájk-mozgalommal
A nemzetközi globális klímasztrájk-hét a végéhez közelít.
Hogy kifejezzük szolidaritásunkat a világszerte zajló eseményekkel, és hogy felhívjuk a figyelmet az emberiség előtt álló, feltehetően legfontosabb kihívásra, a CEU diákjai, oktatói és dolgozói ma reggel együtt tiltakoztak a globális felmelegedés ellen. Milliókhoz csatlakoztak, akik világszerte azért dolgoznak, hogy szembeszálljanak a katasztrofális méretű környezetpusztítással. Büszkék vagyunk közösségünk tagjaira, akik az elmúlt hét eseményeiben részt vettek.
A klímaváltozás lassítása érdekében az Egyetem több jelentős kezdeményezést fogadott el, amelyek célja, hogy a CEU fenntartható munkahelyként működjön. A CEU az egyetlen magyarországi oktatási intézmény, és az első egyetem Közép- és Kelet-Európában, amely megkapta a nemzetközi BREEAM-minősítést. A CEU közösség ben a „Fenntartható CEU” diák kezdeményezés tesz erőfeszítéseket az egyetem kampuszán és környezetében a fenntarthatóságért.
A CEU helyzetéből adódóan fontos innovátor lehet a környezeti fenntarthatóság és egyenjogúság terén. A CEU DNS-ének része, hogy harcolunk azért, amiben hiszünk. A Környezettudományi- és politikai tanszékünk a környezet- és fenntarthatósági kutatások nemzetközileg elismert központja, ahol olyan nagyhatású kutatók dolgoznak, mint Ürge-Vorsatz Diána, az Éghajlat-változási Kormányközi Testület (IPCC) mérsékléssel foglalkozó munkacsoportjának alelnöke. A héten pedig a CEU-n mutatták be a The World Nuclear Industry Status Report 2019 (WNISR) globális atomipari jelentést.
Egyetemként elkötelezettek vagyunk a mostani generáció és az azután következők jövőjéért is.