h i r d e t é s

A legkisebb magyar

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

A legkisebb magyar

2021. március 14. - 13:37

Orbán a reggeli, a hívőknek szóló szentbeszédében megint lódított kicsinyég: ő már novemberben megmondta, hogy nagy baj lesz!

A kép illusztráció! - Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Vivien Cher Benko

Érdekes! Máshogyan emlékszünk. Novemberben, amikor két hónapja továbbra is szívósan ellenállt minden szigorítási javaslatnak, éppen arról hadovált, hogy decemberben beolthatjuk az egész országot. Egy hónapja (se) pedig arról, hogy mi támadunk, a vírus védekezik.
Egy finn újságíró kérdésére (nem tudta elkerülni, az EU soros elnökségét betöltő finn elnökkel találkozott), hogy miért ódzkodnak a jogállamisági kritériumoktól, ha egyszer Magyarországon  demokrácia van, azt felelte, hogy negyven év kommunista diktatúra után a jogállamiság a magyar emberek számára nem jogi, hanem becsületbeli kérdés!

Hát kérem! Jó szöveg! Nesze semmi, fogd meg jól! Megint egy ócska,huszadrangú, viszont a talpasok számára megfogható, jól hangzó lózung!

Mert a jogállam garanciákat jelent arra nézvést, hogy a demokratikus berendezkedést nem számolják, nem számolhatják föl. Jogi, alkotmányjogi garanciákat! Melyeket Orbán régen kiiktatott.

Mert a diktatúra (kedves hibrid rendszerekről, vezérdemokráciáról, irányított demokráciáról és egyéb marhaságokról értekező polgártársak – hogy aszongya: többpártrendszer van, parlamenttel, választásokkal, egy frászt, Hitler és Sztálin is működtetett "népképviseleti törvényhozó szervet", a Reichstag és a Legfelsőbb Szovjet pro forma működött, az ottani 133 bátor emberrel, az NDK-ban és Lengyelországban sem csak kommunista párt létezett, formálisan többpártrendszer volt, a mai magyar ellenzéki pártok működési lehetőségei, ami az események befolyásolását illeti, nem sokkal különbek) nem egyszerűen annyi, hogy jön a fekete, lefüggönyzött ablakú autó!

Egy állam diktatórikus berendezkedésű, ha bárkinek módja van hatalmi eszközökkel totális irányítást és ellenőrzést szereznie a közhatalmi szervezet, az igazságszolgáltatás, az információs struktúra és a közmű-szolgáltatások fölött, és ezzel együtt (ezek folyományaként) módja van felszámolni a működése törvényességét ellenőrző szervezetek függetlenségét.
A lakosságnak pedig nincs módja szabad, befolyásmentes, a jelöltek számára esélyegyenlőséget teremtő, tisztességes választójogi törvény keretében lebonyolított választásokon eldöntenie, ki vezesse az országot.

Márpedig nálunk ez történt. Ami pedig a becsületet illeti, az nem politikai kategória. Lenne. Ha lenne!

A jogász végzettségű Orbánnak, és kérdéskörben folyamatosan megnyilvánuló, szintén szakmabeli Varga Juditnak pedig azt üzenem, hogy tanulmányozza Montesquieu, Grosschmid Béni, Hans Kelsen, Somló Bódog, Pikler Gyula, Moór Gyula és más jogfilozófusok munkáit, ha már az egyetemen elmulasztották!

Címkék: