A magyar kormány folyékonyan hazudik
A magyar reformok működnek. A magyar kormány úgy hazudik, mint a Niagara.
Ehhez képest az igazság az, hogy a KSH mindig az előző év azonos időszakához viszonyítja az ipari termelést. Azonban a grafikonon elég jó látható a valóság.
Csak összehasonlításként nézzünk át a szomszédba, Romániába.
Nagyobb méretért kattintson a képre!
Kék vonal: teljes ipar, zöld: bányászat, piros: feldolgozó, lila: energiaipar.
Nem kell közgazdásznak lenni ahhoz, hogy lássuk a gazdasági válság mélypontját 2009-ben, majd az emelkedést az ezerszer elátkozott Bajnai-kormány átkos működése következtében. Az Orbán-kormány valahol a csúcson vette át a stafétabotot, de még egy darabig működöt a lendületben lévő gazdaság, valamint elég sok autóipari beruházás – amit nem az Orbán-kormány hozott, nekik már csak a melldöngetés maradt, ugyanis egy ilyen projekt évek munkájával jön létre – is akkor indult be.
Ha így ránézünk a grafikonra, szó sincs 24,3 százalékos növekedésről, a kormányváltáskori szintet sem képes megközelíteni.
Ó, hogyne, 5,3 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest. Áprilisban. Márciusban meg 4,6 százalékkal csökkent. Na de, ha már elástam magam a Statisztikai Hivatal honlapján, nézzünk egyéb adatokat is.
Nagyobb méretért kattintson a képért!
Itt azt tekinthetjük meg, hogy a 2010 átlagát 100 százalékosnak tekintő kiindulási alaphoz képest – az a vastagabb vonal az ábra közepén – a kormánynak 3 év kellett, hogy a válság kellős közepén lévő építőipar teljesítményét elérje, mégpedig úgy, hogy az uniós források bőséggel és éppen erre a célra érkeztek. Források nem jöttek tovább, teljesítmény 20 százalékot zuhant a 2010-es és 33,9 százalékot az egy évvel korábbi teljesítményhez képest.
Az ország népességfogyásáról mindenki tud, nem fogom ismét leírni. A szegénységi statisztikákat is ismerjük még akkor is, ha a KSH máshogyan fogja számolni ezentúl. Ennek csupán annyi következménye lesz, hogy a kormány jövőre véresre veri a mellét, hogy lám csak, felére csökkentették a szegények számát! Pedig nem, csak máshol húzzák meg a szegénységi küszöböt és így olyanok is kikerülnek abból a körből, akik valójában szegények. De már papíron nem lesznek szegények.
Hát ennyit a száguldó fejlődésről, a hihetetlen jobbanteljesítésről, a statisztikákról és az orbitális kormányzati hazugságokról.
Szerző: Tamás Róbert / kolozsvaros.com