Ákos megszakértette a menekültkérdést
Ákos szerint, aki háború elől menekül, az nem követelőzik és eEzek az emberek a hódítás szándékával jönnek - fogalmazott a dalszerző-énekes a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
„Mindnek a kezében ott zizeg egy Soros György Open Society Foundations által nyomtatott kis brosúra, hogy merre kell menni, mik a fő irányok” — mondta a dalszerző, aki nagyon súlyos problémának tartja a migrációt.
Ákos szerint nem kétséges, hogy a menekülők között segítendők is vannak, azt azonban figyelemreméltónak nevezte, hogy ezek az emberek egyszerre indultak el és egy irányba.
Furcsa mozzanatok
„Ha van egy kataklizma egy országban, akkor a szélrózsa minden irányába menekülnek az emberek, és akkor, amikor össze tudják szedni magukat. Nem valószínű, hogy sok ezer dollárt képesek fizetni az embercsempészeknek, és a háború elől menekülők nem követelőzéssel kezdik a napot, a valós háborús helyzet elől menekülők pedig valószínűleg nem mennek vissza Szíriába nyaralni a befogadó állam pénzén — vélekedett Ákos.
Kovács Ákos úgy véli, erőszakkal, nagyon komoly anyagi és politikai eszközökkel Európa részbeni iszlamizációja zajlik, és ebben a menekültek áradata csak egy eszköz.
Az előadóművész kijelentette: rövidtávon lehet manipulálni az embereket, félrevezetni a szavazókat, különösen egy olyan egyenirányított médiakonglomerátumban, ami például Németországban működik. Ez azonban előbb-utóbb megszüli a maga ellenkező pólusú erejét.
„Ki akarja ezt megvárni? Ki akarja megvárni, míg Európán belül összecsapások lesznek azok között, akik egyetértenek a migráció kezelésében és azok között, akik nem, vagy a migránsok és a migrációellenesek között. Miért kell felvonulási területet csinálni Európából? Mert teljesen egyértelműnek látszik, hogy ezen dolgoznak — értékelte a helyzetet az énekes.
Kovács Ákos örül, hogy a Kárpát-medencét mindez nem érinti. Szerint ez azért van így, mert itt másképp látják a kérdést, mint tőlünk nyugatabbra, talán azért, mert ez a térség megtapasztalta a diktatúrát, és ezért a diktatúra jeleire érzékenyebb. És azért is, „mert nem voltunk gyarmattartók, soha nem más vérén építettük fel a hazánkat és a házunkat”.