h i r d e t é s

Bajt jelezhet a hajhullás

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Bajt jelezhet a hajhullás

2016. szeptember 21. - 12:49
0 komment

A haj folyamatosan megújul, bizonyos időszakokban, főként ősszel és tavasszal intenzívebb hullást is tapasztalhatunk. 

A kép illusztráció! - Forrás: szepseged.hu

Hormonális változások, stressz és bizonyos betegségek hatására is növekedhet az elhullott hajszálak mennyisége.

A hajhullás normális jelenség

Átlagosan napi 100 elvesztett hajszál még nem ad okot aggodalomra. Probléma akkor jelentkezik, ha az elvesztett hajszálak helyén nem nő újabb, így a hajkorona folyamatos csökkenése következik be. Nők körében, a menopauza időszakát követően gyakori jelenség a hajszálak elvékonyodása, melynek következtében a korábbi dús hajkorona tömege jelentősen csökken.
A hajhullást nagymértékben befolyásolják örökletes tényezők is, de okozhatják bizonyos betegségek, például pajzsmirigy- vagy anyagcsereproblémák, de nőgyógyászati panaszok is. A hajvesztés gyógyszer mellékhatásként is jelentkezhet, de hátterében a szervezetben zajló gyulladásos folyamatok, akár fog- vagy ínygyulladás is állhatnak. Vitamin- és ásványianyag-hiány, illetve a fejbőrt érintő gombás fertőzés is nagyfokú hajvesztéssel járhat.A fokozott hajhullás betegségre utalhat, érdemes orvoshoz fordulni!

Oki Kezelés a jó megoldás

A hajhullás kezelése minden esetben a kiváltó okok függvényében valósul meg. Történhet gyógyszeres úton, különböző készítmények segítségével. A bőrgyógyászati vizsgálat alapján a szakorvos minden esetben a számunkra legoptimálisabb terápia alkalmazását javasolja. A kezelés sikeressége szintén egyénfüggő, bizonyos esetekben, például öröklött hajlam esetén a folyamat rendszerint csak lelassítható.
A gyógyszerek szedése, stressz , vagy hajkárosodások - hajfestékek, hajvasaló, a haj túl szoros és gyakori összefogása - következtében fellépő hajhullás rendszerint a kiváltó okok elhagyásával megszűnik, bizonyos idő elteltével a haj ismét dússá válik. A szülés után jelentkező hajvesztés természetes folyamat, ha egyéb elváltozás nincs a háttérben, a panaszok rendszerint két-három hónapon belül rendeződnek. Amennyiben a hajhullás hátterében hormonális eltérés gyanúja merül fel, a kezelés a szükséges endokrinológiai vizsgálatok elvégzésével határozható meg.

Több hónapos kezelés

A haj ciklusokban nő. Az első szakasz az anagén, amikor a hajhagymák felserkennek, és a hajszálak nőni kezdenek. A második a katagén, amikor a haj nyugalmi állapotban van, majd ezt követi a harmadik, telogén szakasz, amikor kihullik. Mivel a hajszálak életciklusa átlagosan 3 hónap, ezért minden hajkezelést minimum 4-5 hónapig szükséges végezni, mert az eredmények igazán csak ekkor lesznek láthatók és dokumentálhatók.

Forrás: Dermatica