Bugyi környékén jutott több száz hektár állami földhöz a Dunakeszi Kinizsi egyik mezszponzora, a holland Joseph Janssen érdekeltségébe tartozó Hunland Trade Kft - dacára annak a sűrűn hangoztatott elvnek, hogy külföldiek ne juthassanak földhöz Magyarországon.
Elképesztő mértékben nőttek a termőföldek hektáronkénti árai 2014-ben, miközben a kormány idén az állami földek kiárusításába fogott. Az emelkedés mértéke megszégyeníti a legjobb részvényalapokat is, egyáltalán nem ritka a 15-16 százalékos értéknövekedés sem.
Nagy üzlet állami földet vásárolni, de állami támogatású hitelből venni duplán az. Azoknak is megéri hitelt kérni, akik zsebből is ki tudnák fizetni az árverés után elnyert állami föld árát: ugyanis szinte bármit csinálnak a pénzükkel, csak nyerhetnek az ügyleten.
Mi az Együttben törvénytelennek tartjuk a napok óta tartó földárveréseket, és a kormányváltás után vissza fogjuk venni a korrupt módon, jogtalanul kiosztott állami földeket, mivel szerintünk a földbérletpályázatokkal és az árverésekkel a Fidesznek semmi más célja nincs, mint hogy a hozzá kötődő oligarchák és kisebb vazallusokból földesuarakat csináljanak. Arról szól Orbán Viktor új Magyarországa, hogy miként építse fel a Fidesz saját hűbéri rendszerét, miközben a magyar polgároknak egyre nehezebb megélni, a nyomor egyre nő, a fideszes káderek egyre csak híznak. Elég volt ebből!
Kun Mihály bukta a Mezőhegyesi Ménesbirtokot. A tulajdonos-vezérigazgató történetéből világosan látszik, hogy a kormány a meghirdetett agrárpolitikájához híven valóban a kisgazdaságoknak kedvez. De az is látszik, hogy mi ennek a következménye.
Még az AB döntését is kijátssza az állami termőföldek eladásánál az Orbán-kormány. A folytatást maga a miniszterelnök jelölte ki azzal, hogy máris az alacsony bérleti díjak miatti perek sokaságáról beszél.