Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
100 éve született Hejdar Alijev, aki a szovjet időkben még Gejdarnak nevezte magát oroszosan. A független Azerbajdzsán második elnökét a Türk Tanács budapesti képviseleti irodájának vezetője méltatta a Magyar Nemzetben.
A 15 éves gázszerződést igaz, hogy 225 dolláros áron kötötte meg a magyar kormány? – tudakolta Orbán Viktortól a Financial Times tudósítója. A magyar miniszterelnök a titoktartásra hivatkozott, de annyit elárult: az ár előnyös, de a tőzsdei gázár képlethez kapcsolódik.
A Türk Tanács amerikai támogatással jött létre, Kínát és Oroszországot ellensúlyozza Közép-Ázsiában, és Magyarország számára minimális befektetés mellett tartogat gazdasági lehetőségeket. Egeresi Zoltán Törökország-szakértővel a Türk Tanács Médiafórumán a Mandiner beszélgetett.
Nagy erejű robbanás történt, és tűz ütött ki Azerbajdzsánban egy Kaszpi-tengeri gázmező közelében, egyes feltételezések szerint iszapvulkán törhetett ki - írja többek közöt a TASSZra hivatkozva az MTI.
Miközben a világ szeme a Gázai övezet és Izrael közötti konfliktusra szegeződött, Azerbajdzsán megragadta az alkalmat, hogy 3,5 kilométerre behatoljon az Örmény Köztársaság területére, és elfoglalja a Szeván-tó egészét.
Az azeri guruló dollárok botrány magyarországi kulcsfigurája, Hiszem János az egyik nagy kedvezményezettje a járványbiznisznek: cége 79 millió euró értékben szállít lélegeztetőgépeket és egyéb egészségügyi felszereléseket a Külgazdasági és Külügyminisztériummal kötött szerződés alapján.
A Hegyi-Karabah sorsáról szóló küzdelem Azerbajdzsán és Örményország között tovább fokozódik. A történelmi viszály nemrég újra lángra kapott. Mik a következő lépések a két országban? Meddig tart még az ellenségeskedés – és milyen áron? A nemzetközi közösség közben folyamatosan tűzszünetet követel - mit lehet tenni a békéért? Lehetséges-e egyáltalán?
Azerbajdzsán kitüntetett szerepet játszik Magyarország energiaellátásának biztonságosabbá tételében - mondta a Bakuban tartózkodó Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
Kedden dönt az Emberi jogok európai bírósága abban a perben, melyet örmények indítottak Azerbajdzsán és Magyarország ellen. 16 éve baltával megölt egy örmény tisztet azeri társa egy budapesti katonai tanfolyamon. A baltás gyilkost elítélték Budapesten, de az Orbán kormány kiadta őt Azerbajdzsánnak, ahol nemzeti hősként ünnepelték.
Ahhoz képest, hogy ilyen súlyos, Magyarországot érintő diplomatabotrányra nem derült fény az elmúlt 30 évben, gyakorlatilag csak kérdések sorakoznak a perui volt nagykövet, pontosabban limai tiszteletbeli konzul, korábban a Külügyminisztérium szóvivőjeként sikeres Kaleta Gábor pedofilügyének elhallgatása során. - írja a hirklikk.hu.
Kétmilliárd forintot költött el 2015 óta a magyar adófizetők pénzéből az Egyesült Államokban a Magyar Foundation of North America (MFNA) nevű nonprofit szervezet. - írja az atlatszo.hu.
Az azeri feketekassza lelepleződése sem tántorította el a magyar kormányt attól, hogy tovább közeledjen a bakui kormányhoz: Szijjártó Péter Bécsben, az EBESZ minisztertanácsi ülésén megállapodásokat írt alá azeri kollégájával. - írja az atlatszo.blog.hu.
Nem fenyegetik a pénzmosodát - Az olasz és a bajor vizsgálat jelent reményt, az Európai Parlament várhatóan semmit nem tud kideríteni az azeri pénzmosodáról, melynek hazánkat érintő visszás ügyleteiről Polt Péter adhat csak felvilágosítást. - írja a vasarnapihirek.hu.
A parlament nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke szinte az összes kormányzati és állami szervet felszólította, tisztázzák az azeri baltás gyilkos 2012-es kiadatásának és az Azerbajdzsánból egy magyarországi számlára érkezett pénz közötti összefüggéseket.
Az Átlátszó birtokába került bankszámlakivonatok tanúsága szerint 2012 júliusa és 2013 májusa között huszonöt részletben összesen 5.137.671 eurót és 2.447.527 amerikai dollárt utalt a Danske Bank dán nagybank észtországi leánybankjánál vezetett számlájáról egy magyar, az MKB Banknál vezetett számlára egy bakui székhelyű offshore cég. - írja az atlatszo.hu.
Az azerbajdzsáni hírügynökség most közölte az azeri elnök sajtószolgálatának közleményét, amiben az áll, hogy sem az elnöknek, sem a családtagjainak nincs semmi köze a BBC és a Guardian cikkeiben tett vádakhoz. - írja a 444.hu.
Szijjártó Péter kvótaügyi sajtótájékoztatóján Czinkóczi Sándor arról is megkérdezte a külügyminisztert, hogy mit szól ahhoz, hogy az azeri korrupciós botránynak magyarországi szála is van. - írja a 444.hu.
Pontosan öt éve, hogy Magyarország nagy nemzetközi megrökönyödést keltve kiadta Azerbajdzsánnak Ramil Safarovot, a baltás gyilkost. A hála nem politikai kategória, nem is pörgött fel különösebben a két ország gazdasági kapcsolata a gesztus nyomán. - írja az atlatszo.hu.