Még 2018-ban egy titokzatos, szivarformájú objektum lépett a Naprendszerbe. Szokatlan formája és viselkedése miatt sokáig nem tudták eldönteni, milyen fajta égitest lehet, végül a kutatók az üstököseredet mellett tették le voksukat. Néhány tudós azonban vitatja ezt az elméletet, és egy mostanában megjelent új tanulmányban sokkal sci-fi-ízűbb teóriát vettek elő. - írja az Origo
Lehetséges, hogy az asztronómusoknak meg kell változtatniuk a galaxisok keletkezéséről szóló elméleteiket a legutóbb készült felvételek okán, amelyeken egy olyan csillaghalmaz látható, ami a világegyetem fiatalkorában képződhetett.
A galaxismagban hemzsegnek a fekete lyukak: az idei év elején röntgencsillagászati módszerekkel 12 feketelyuk-kettős jelöltet fedeztek fel Valószínűsíthető azonban, hogy ennél jóval több, akár több ezer fekete lyuk is keringhet galaxisunk magjában.
A Kanári-szigeteki Asztrofizikai Intézet (IAC) és a kínai Állami Csillagvizsgáló Intézetek (NAOC) kutatói által bemutatott tanulmány szerint ha képesek lennénk a fény sebességével utazni, 200 ezer évbe telne átszelni a galaxis korongját.
Rádióantennák fordultak a KIC 8462852 jelű csillag felé, hogy értelmes életre utaló jeleket fogjanak, miután pár napja felvetődött, hogy a csillag szokatlan fényességváltozásait egy idegen civilizáció hatalmas építményei okozzák. A Földtől 1500 fényévnyire lévő csillagnál tapasztaltakat egyelőre csak találgatják a csillagászok.