Sajtóhírek szerint közel a megegyezés az új minimálbérről: a várhatóan 4 százalékos emelés után a minimálbér 2021 februárjától bruttó 167 400, a garantált bérminimum pedig bruttó 219 ezer forint lehet. Mekkora hitelekre futhatja majd ekkora fizetésből – ennek jártak utána a Bank360 elemzői.
A 2019-es év újabb mérföldkőhöz érkezett a hazai hitelezésben, ekkor érte el ugyanis a magyarok által felvett hitelek összértéke a 1500 Mrd forintos összeget. Sőt, túl is lépte, hiszen az I. félév végén közzétett adatok szerint a pontos összeg 1542,2 Mrd forint volt. Leginkább a gyors személyi kölcsönök és a lakás vásárlások növekedése okozhatta ezt a növekedés.
Felejtsük el a 20-30 százalékos önerőt: még mindig nagyon drága egy jelzáloghitel-igénylés, csak a bankok jóindulatán múlik, hogy az ügyfélnek nem kell százezreket kifizetnie. Kevesen gondolnak bele, mennyi extra kiadással jár egy kölcsön felvétele.
Az igen népszerű személyi kölcsönök árazásában nincs változás, újításokban viszont annál inkább. Idén újabb bankok csatlakoztak a teljesen online történő hiteligénylést biztosító pénzintézetekhez, így ma már széles a választék, ha a fotelből ülve akarunk egy jóárasított személyi kölcsönt felvenni.
A Magyar Nemzeti Bank tovább szigorítja a forint alapú jelzáloghitel igénylés feltételeit. A mától életbe lépő intézkedés célja, hogy a lakosságot a fix kamatozású jelzáloghitelek felé terelje, és ezáltal elkerüljük a túlzott eladósodást. A módosítás a jövedelemarányos hiteltörlesztési mutatóra (JTM) vonatkozik – a Bank360 összegezte a legfontosabb változásokat, amelyekkel számolnia kell mindenkinek, aki jelzáloghitelt készül felvenni.
Jutalmazás lehet a vége a hónapokig táppénzen lévő polgármester asszony helyettesítésének, miközben 648 millió forintos kiadáscsökkentésre és beruházások leállítására kényszerül Esztergom.
A felfutó lakáshitelezés, a megnövekedett lakossági kölcsönfelvételi kedv időszakában a fogyasztóknak változatlanul célszerű körültekintően kiválasztani a számukra leginkább megfelelő jelzáloghitelt - hívta fel a figyelmet a jegybank.
Sem hitelnyújtásra, sem árengedmények és ajándéksorsolások reklámjára nincs már lehetősége az árubemutatót szervező cégeknek egy tavaly decemberi törvénymódosítás nyomán - írja közös közleményében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH).
A karácsony előtti időszak hagyományosan erős a fogyasztási hitelezés szempontjából, legtöbben az áru- és folyószámlahiteleket keresik ekkor, de a hitelkártyákat is november-decemberben használja leggyakrabban a lakosság – derült ki az MTI által megkérdezett bankok válaszaiból.
Kommentek