A legfrissebb adatok szerint Magyarországon az éves drágulás mértéke meghaladta a 20 százalékot. Ez azonban csak a jéghegy csúcs, rengeteg élelmiszer esetében ugyanis odáig jutottunk, hogy nem túlzás azt mondta: „duplájába kerül, mint tavaly”. És ez igaz, a Pénzcentrum legfrissebb elemzéséből kiderül, hogy olyan, teljesen alapvető élelmiszerek, mint a trappista sajt, a kenyér vagy a tejföl ára gyakorlatilag kétszerese a tavalyinak.
Akár 15-20 százalékkal tovább drágulhat a hús az egekbe szökött takarmányárak miatt, de a kenyérfélékért és a tejtermékért jövőre is a jelenlegi, rekordmagas árat kell majd fizetni. Az agrárminiszter szerint komoly veszélyben a kukorica- és napraforgótermés, ha két héten belül nem esik elegendő eső az Alföldön.
A pénzügyminiszter a legutóbbi Kormányinfón sorolta, hogy az elmúlt években kisebb lett a csirkehús és a tej áfája, majd ugyanebben a sorban említette a kenyeret is. Az mfor.hu szúrta ki, hogy a kenyér esetében tévedett a miniszter.
Augusztus-szeptemberben a malmoknak meg kell próbálniuk elismertetni a kilónkénti ötforintos lisztáremelést, ellenkező esetben megszűnik az iparág minimális nyeresége és banki finanszírozhatósága – mondta a Világgazdaságnak Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Lassan már két hónapja annak, hogy bevezették az új magyar élelmiszerkönyv szerinti „teljes kiőrlésű kenyér” kifejezést, ami azt jelenti, hogy csak olyan pékárut lehet így nevezni, amely legalább 60 százalékban tartalmaz teljes kiőrlésű lisztet. - írja a Magyar Nemzet.
Nagy változásokat hoznak a Magyar Élelmiszerkönyv kenyerekre vonatkozó új előírásai. A 2017. június 22-én hatályba lépő szabályozás értelmében ugyanis egyes termékek összetevőinek arányát lényegesen meg kell változtatni. - írja az index.hu.
Jelentős drágulásra lehet számítani ősz végétől, ha a kormány nem vesz le valamennyi terhet az ágazatról – mondta el a Népszabadságnak Septe József, a Magyar Pékszövetség elnöke, aki felhívta a figyelmet arra: az ágazatot is sújtja a munkaerőhiány.