Habár a macskák élettartama sajnos rövidebb, mint az embereké, megfelelő gondoskodással azonban igenis sokat tehetsz azért, hogy kedvenced hosszú, boldog, egészséges életet töltsön melletted. No de melyek is lesznek a legfontosabb feladataid? Ne gondolkozz tovább, mert most összegyűjtöttük neked!
A macskatartás mentális hatásait már régóta vizsgálja a tudomány. Egészen konkrétan a pszichiátriai betegségek, köztük a skizofrénia kialakulásában betöltött szerep is több korábbi klinikai vizsgálat tárgyát képezte már. Ezek eddig ellentmondásos eredményeket hoztak, a vizsgálatok körülbelül fele talált összefüggést, a másik fele viszont nem.
Amikor úgy döntünk, hogy mostantól egy (vagy több) macskával fogjuk megosztani az otthonunkat, jobban tesszük, ha előre felkészülünk bizonyos helyzetekre, melyek a macskatartással együtt járnak. Az egyik ilyen, hogy a cicák előszeretettel koptatják a körmeiket a drága bútorainkon, és ha nem szeretnénk, hogy kárt tegyenek a hibátlan kárpitban vagy a fényesre lakkozott fa berendezésben, idejében szerelkezzünk fel különféle játékokkal és cicabútorokkal.
A százötvenhét macskatulajdonos megkérdezése után megállapították, hogy minél magasabb értelmi képességet tulajdonítanak a gazdák a macskáknak, általában annál több kommunikációról számolnak be kettejük között.
Hat évvel ezelőtt Venus nem volt más, csak egyike Észak-Karolina számos kóbor macskájának egyike. Ahogy az a Facebook-oldalára töltött „önéletrajzból” is kiderül, a különleges külsejű – akkor még – kiscicára, egy tehenészet mellett találtak rá. Teljesen egyedül kóborolt, csontsovány és ápolatlan volt, ennek ellenére mostani gazdái azonnal beleszerettek és magukhoz vették őt.
Az utóbbi időben megszaporodtak azok a videók amik a macskák uborkáktól való félelmét demonstrálják. Ezek azután lepték el a videómegosztókat, hogy villámgyorsan terjedni kezdett egy felvétel egy vacsorázó cicáról, aki miután hátrafordult, egy uborka láttán rugóként pattant fel és egy hatalmas ugrással próbált minél távolabb kerülni a zöldségtől.