Az egészségügyi szakembereket is meglepte az Indiában tomboló koronavírus-járvány, amely - a hivatalos adatok szerint - már naponta hússzor több halálos áldozatot követel, mint februárban - írta elemző cikkében a The New York Times című amerikai napilap hétfőn. - írja a Portfolio
A New York Times összehasonlította a Magyarország által beszerzett orosz és kínai vakcinák árát az Európai Unió által beszerzett Pfizer/BioNTech és AstraZeneca oltóanyagok árával. Ezek alapján a Sinopharm oltóanyagának ára jóval magasabb, mint más vakcináké.
És úgy visszapattant róla, hogy azóta se láttuk. Egész pontosan úgy fogalmazott egy, az Orbán módszereit fasiszta jelzővel illető cikk kapcsán, hogy a lap ostobaságokat hoz le. Ezzel a kijelentéssel van azonban egy kisebb probléma. Illetve alig van Kovács Zoltánnal kapcsolatban olyan dolog, amivel ne akadna valami kifogásolnivaló.
Nem kell hozzá hosszú idő, hogy valami kitudódjon, amit egyébként nagyon szeretnénk titokban tartani. Igaz a neves lap Orbán módszereit nevezte fasisztának, de abból kiindulva, hogy a világ civilizáltabb területein a tetteink és nem a születésünk ítél rólunk, a lényeg ugyanaz.
Bár az Orbán-rendszer iránt egyre nő az érdeklődés nyugaton, de még így is ritkaság, ami az elmúlt 24 órában történt. A világ vezető napilapjának címlapján és a világ egyik legolvasottabb online hírportálján is Magyarország lett a vezető anyag. - írja a 444.hu.
Maratoni hosszúságú cikkben foglalkozik a The New York Times a magyarországi demokrácia leépülésével. Az írás ezúttal nem a politikai csatározásokra, hanem a kultúrára fókuszál, és arra hívja fel a figyelmet, Orbán hogyan fordítja át a magyar társadalom gondolkodásmódját. - írja a zoom.hu.
Izgalmas felhívást találtam az Indexen. Na jó, nem izgalmas, de azért felhívás. A New York Times állítólag arra kíváncsi, hogy hogyan élünk mi Magyarországon (és Lengyelországban), mit gondolunk az Unió-elleni folyamatos háborúról és egyáltalán. - írja a kolozsvaros.com.