Nagyot zuhant tavaly november óta a bitcoin árfolyam, csütörtök reggel pedig begyorsult az esés. Az áreséssel hatalmas összegű vagyon olvadt semmivé, kérdés, hogy lehet-e ennek tovagyűrűző hatása és megfertőzheti-e a hagyományos pénzügyi rendszert - írja a Napi.hu
Most 60 százalék egy közelgő recesszió esélye. Ha nem zárul konszenzussal a Brexit-saga, vagy hamarosan nem ér véget az amerikai-kínai kereskedelmi háború, nem lesznek stabilabbak a politikai rendszerek, akkor elkerülhetetlen lesz a 2008-hoz hasonló válság kirobbanása. Van tehát 40 százalékunk a krízis megakadályozására – állítja korunk egyik sztárközgazdásza, Steen Jakobsen. Ő az, aki ötből már két világégést előre megjósolt és szerinte amit most látunk, az még csak a kezdet. A jövőnket a pénzmennyiség, a pénz-és az energia ára, valamint a globalizáció határozza meg.
Egy check casher (csekkbeváltó) pultnál, a Broadway-n, Brooklyn központi útvonalán, amelyet leárnyékol a New York-i magasvasút, Carlos Rivera haladékot kér. „No tengo los 10 pesos” („Nincs tíz dollárom”), mondja az ablak mögött ülő alkalmazottnak. Brooklynban ezek a butikok mindenütt jelen vannak: a szakmai telefonkönyvben 236 van belőlük. Felismerhetők színes és rozzant homlokzatukról, neonjaikról, a dollár jelképről és a „CASH” (készpénz) szóról az ablakokon.
Az Egyesült Államok és Európa valójában még mindig a 2007-2009-es pénzügyi és gazdasági válság mocsarával küszködik, és egyelőre nem látni, mikor hagyhatja hátra végleg ezt a korszakot. Egy elveszett évtized elé nézünk, és magyarok azok között vannak, akik igazán rosszul járnak.
A feltörekvő piacokon megfigyelhető gazdasági gondok nem pusztán egy szokásos visszaesés jelei, hanem a pénzügy válság újabb hullámának előjelei - vélik amerikai szakértők. A jövő év kiterjedt recessziót hozhat a világgazdaságban, aztán vagy javul a helyzet, vagy nem.