h i r d e t é s

Csaknem 300 krokodilt mészároltak le egy indonéziai farmon

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Csaknem 300 krokodilt mészároltak le egy indonéziai farmon

2018. július 16. - 17:10

Majdnem 300 krokodilt mészároltak le feldühödött helybeliek egy indonéz krokodilfarmon, miután egy ember krokodiltámadásban meghalt - írta a The Guardian online kiadása.

Nyugat-Pápua tartomány egy krokodiltenyésztő farmján késekkel, kalapácsokkal és ütőkkel felfegyverzett emberek lemészároltak 292 krokodilt, egymásra dobált véres tetemeik képeit az Antara indonéz hírügynökség tette közzé.

A vérengzést egy 48 éves férfi halála válthatta ki, aki füvet szedett az állatoknak, amikor egy hüllő rátámadt

- mondta el a tartomány állatvédelmi vezetője.

A farm egyik alkalmazottja meghallotta, ahogy valaki segítségért kiáltott, gyorsan odament és látta, ahogy a krokodil a férfire támad

- folytatta Baszar Manullang.

Mint mondta, az áldozat szombati temetése után a helybeliek behatoltak a farmra és lemészárolták a krokodilokat.

A telep 2013-ban kapott engedélyt, hogy védett bordás és új-guineai krokodilokat tenyésszen a fajok megőrzése és néhány állat leölése és hasznosítása céljából.

Az engedély kikötötte, hogy a farm működése nem zavarhatja a helybeliek életét.

A farmot körülvevő terület biztonságáról is gondoskodni kell, hogy többet ne történhessen ilyen tragédia

 - tette hozzá Manullang.

(MTI)