h i r d e t é s

Ehhez az újabb EU-s szövetséghez sem csatlakoztunk

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Ehhez az újabb EU-s szövetséghez sem csatlakoztunk

2023. április 07. - 06:20

Egyetlen szó volt az akadály már megint.

A kép illusztráció! - Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Az Európai Unió 2021 novemberében indított el egy az európai startupok segítésére létrejött szövetséget (Európai Startup Nemzetek Szövetsége – ESNA). A megalapításáról szóló nyilatkozatot az EU 26 tagállama és Izland írta alá. Egyedül Magyarország nem csatlakozott – írta az Rtl.hu.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európai Stratégiai Kutatóintézetének akkori beszámolója szerint, a Szövetség tagjai elkötelezték magukat amellett, hogy együttműködve, a lehető legoptimálisabb körülmények megteremtésére törekedjenek a startupok növekedésének biztosítására. Az ESNA támogatja a részes országok törekvéseit a startupnemzetté válásban, a jó gyakorlatok megosztásával, technikai támogatással és a fejlődés nyomon követésével.

Sifted című, startupokkal foglalkozó európai szaklap csütörtökön az ügyet ismerő két forrásra hivatkozva számolt be arról, hogy Magyarország miért nem csatlakozott a szövetséghez.

A cikk szerint Magyarország azért maradt távol, mert egy bekezdésben a szövetség a sokszínűség fontosságát hangsúlyozza, és azt kérik a kormányoktól, hogy támogassák startupokat abban, hogy etnikum, vallás, életkor, szexuális orientáció és nemi alapon is sokszínű munkahelyeket hozzanak létre, és ennek az elvnek az alapján alkalmazzanak embereket.

Biás Csongor, a Startup Hungary igazgatója a lapnak nyilatkozva kijelentette, hogy „nagyon rossz, hogy Magyarország az egyetlen, ami nem csatlakozott az ESNA-hoz”, mert az „segít olyan szabályváltozásokat bevezetni, amire a magyar környezetben nagy szükség lenne”.

A Sifted megkereste a magyar kormányt is ezzel kapcsolatban, de elsőre nem kaptak választ. A cikk megjelenése után viszont frissítették a szöveget, és azt írták, hogy a magyar kormányszóvivő megerősítette a Siftednek, hogy Magyarország „tartja korábbi álláspontját”, és nem adja a nevét az ESNÁ-hoz „a nemek sokszínűsége” megfogalmazása miatt. (24.hu)