h i r d e t é s

Elvérzett a műtőasztalon a győri színész

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Elvérzett a műtőasztalon a győri színész

2015. január 21. - 01:00
0 komment

Győr ‒ Nem tudom, hogy valaha el tudom-e fogadni, hogy nincs többé…

– kezdte a Blikknek könnyeivel küszködve Molnár Sarolta (27), a hétfő éjjel szívműtétje közben elhunyt győri színész, Pingiczer Csaba (†32) szerelme.


Pingiczer Csaba és Sarolta 11 éven át alkotott egy párt: és ez így is marad…

– Tizenegy éve voltunk már együtt. A kapcsolatunk különleges volt. Nem voltunk házasok, mert úgy gondoltuk, nem kell ahhoz papír, hogy igazán egymáshoz tartozzunk, de úgy képzeltük, hogy életünk végéig együtt leszünk. Nem is beszéltünk arról, hogy esetleg gond lehet majd a tervezett szívműtét közben, optimistán álltunk a dologhoz. Főleg Csaba, aki mindenkit megnyugtatott – fejtegette Sarolta, aki azt is elárulta, hogy decemberben derült ki, hogy kedvesét mindenképpen műteni kell.

Megállapították, hogy úgynevezett Marfan-szindrómája van. Ez egy nagyon ritka, veleszületett betegség, ami súlyos szív- és érrendszeri problémákat okoz. Csabának aortatágulata volt, s ezért vált szükségessé rövid időn belül az operáció.

– Tudtuk, hogy nem lehet halogatni a műtétet, mert ez egy időzített bomba. Gyakorlatilag bármikor összeeshetett volna, és percek alatt elvérzik – mesélte Sarolta, aki végig szerelme mellett, vagy legalábbis a közelében volt a végzetes műtét közben.

– Amikor elvitték a műtőbe, azt mondták, hogy 4-5 órás operációra számítsak, ehhez képest nagyon elhúzódott. Már nagyon aggódtam, leültem az intenzív osztály ajtaja elé, arra várva, hogy bármelyik pillanatban kitolják a műtőből. 14 órán át küzdöttek az orvosok az éle­téért, mint később kiderült, nem tudták elállítani a vérzést, több ér is elpattant… Még elbúcsúzni sem tudtam tőle – fogalmazott a fiatal lány, aki hálás a zalaegerszegi szívsebészet dolgozóinak, mert mindent megtettek a párjáért, és neki is segítettek lelkileg, miután megtudta a szörnyű hírt.

Nincs olyan perc, hogy Sarolta ne gondolna Csabára, aki az utóbbi egy hónapban különösen megtapasztalta, hogy mennyire szeretik őt.

– Hálásnak kell lennünk a sorsnak, amiért Csabán keresztül megmutatta nekünk, hogy ebben az ocsmány, kétszínű világban is lehet még jó emberként létezni. Ő különleges férfi volt. Senkinek, semmiért nem adnám az együtt töltött éveket. Azt érzem, hogy kihasználtunk minden percet. Este, amikor már ágyban voltunk, mindig mondta, hogy fogjuk meg egymás kezét… megvárta, míg én elalszom, majd levette rólam a szemüveget. Ezer ilyen szép apróság jut eszembe. Tudom, hogy mindig velem lesz, és sosem engedjük el egymás kezét!

Halálos ez a betegség

Papp Lajos professzor szívsebész általánosságban beszélt lapunknak a Marfan-szindrómáról.

– Ez a szindróma a főütőér falának megbetegedését jelenti, spontán szétrobbanhat az ér. Ez egy rettegett betegség, sajnos viszonylag nagy a műtéti halálozási arány. Sokkal magasabb, mint például egy szívátültetésnél – magyarázta a szívsebész. 

 

Lakatos Brigitta

 

blikk.hu

{flike}