h i r d e t é s

Európában az idők jele egy hiányjel!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Európában az idők jele egy hiányjel!

2019. december 23. - 08:24

Ha a posztmodern Európa történelmi horizontján vizsgáljuk az idők jeleit az első, ami szembeötlik egy kérdőjel, ami egy hiányjelre mutat: az európai unió alapokmányából hiányzik a zsidó-keresztény vallás megjelenítése, Európa nem vallotta meg zsidó-keresztény gyökereit!

A kép illusztráció! - Forrás: Financial Times

Kijelenthetjük, hogy a világiasság nem jelent vallási semlegességet, nem szabad, hogy a hívő emberek „térdre hulljanak a világ előtt”/Maritain/.jogunk van hozzá hogy ez jelenjen meg ebben a dokumentumban.

Napjaink Európájára csak úgy zuhannak a jelzők: posztmodern-posztnormális-posztszekuláris!

A vallás, a kontinens alapvető értéke, paradigmatikus ereje és kincse, története elválaszthatatlan történetétől. Az alapító Atyák is ehhez a kincsestárhoz a zsidó-keresztény vallási értékekhez nyúltak, amikor megvalósítottak egy gyönyörű álmot az egyesült Európát!

Nem akarunk semmi mást csak lelket adni Európának! Ez az Unió a béke konkrét álmaiból született! Világtörténelmi diadala ez a szeretetnek és szolidaritásnak, hiszen ez az egyetlen szociális kontinens az emberiség történetében!

A posztmodernitás magával hozta azt az értékpatológiát, amit tömören úgy írnak le: Anything go!/Minden mehet! Mert minden egyenértékű, ezért tartjuk életveszélyesnek, hogy egy nyegle félvállról odavetett félmondattal intézzék el Mózes kőtábláitól a Megváltó kereszthalálán át máig ívelő csodát, a mi hitünket!

A teremtés napjainkban tovább folytatódik és planétizácón át kibontakozva tart a végső üdvözülés felé! A teremtés értelme az ember akárcsak az egész földkerekségé! Az ember a kozmosz virága,a teremtés királya és őre ,és mi hívők is miképpen az ateista humanisták ugyanazt a jövőbe vetett fénysugarat követjük, a különbség pusztán annyi :hogy míg ők előre/en avant /mi fölfelé az Egek Ura felé/en haut/törünk!

Európa humanistáinak nem elegendő egy utalása:” kulturális, vallási és humanista hagyományokra”! Jelenleg Európára ráköszöntött egy posztszekuláris korszak az ember világba vetettsége miatt szomjúhozza a hit értékeit!

Nem sértődünk meg, hogy a multikulturális paradigma képviselői egyszerűen kineveti k a zsidó-keresztény vallási értékek mellett elkötelezett európai polgárokat, de a sokszínűség vidámsága a hitből fakadó szeretet erőt ad a mindennapok szörnyű szürkeségének elviseléséhez és megéléséhez! Mi nem kényszerítünk, hanem csak javaslatot teszünk erre a cselekményre!

Tudjuk, hogy ez alkotmánymódosítást jelent,de ennél súlyosabb érv az az érv, hogy mi mindnyájan felelősek vagyunk családjaink és gyermekeink jövőjéért, és nem tehetjük kockára mindazt a szeretetet, amit érzünk és az emberi méltóságot! Einstein mondá: ”Isten nem szerencsejátékos”

Hitünk alapján kell megfogalmaznia: ”Bonum Commune Europensis”-t az Európai közjót!

Reméljük a Zsidó-keresztény vallási értékek alkotmányos elismerése erőt ad az unió népeinek, hogy megvalósítsuk a közös boldog jövőt!

Emeljük fel szívünket és emeljük fel Európát! Sur sum corda Europa!

 

Szerző: Schlett István