Ezekre az ellenzéki visszalépésekre számíthatunk a jövő héten
Az MSZP és a Momentum részéről is számíthatunk visszalépésekre a jövő héten.
Az LMP visszalépésekről nem nyilatkozik - viszont azt mondták, április 8-a után egy előrehozott, demokratikus választásra lenne szükség. A politikai elemző szerint ezzel a felvetésével Szél inkább elhatárolódik a többi párttól. - írja az atv.hu
„Olyan visszalépésnek van értelme, amit a jövő hét közepén be tudunk jelenteni, és 90 százalékra veszem, hogy lesz ilyen”
– ahogy arról portálunk beszámolt, fontos körzetekben és minél több helyen tervez visszalépéseket az MSZP-Párbeszéd. Karácsony Gergely azt mondta, ezeket húsvét után kedden vagy szerdán jelentik majd be - ezt mai sajtótájékozatóján is megerősítette. Mint mondta, a Jobbikkal nem, de minden más párttal tárgyalnak.
"Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk a Fidesz túlhatalmát"
– ezt már Soproni Tamás mondta. A Momentum részéről is elképzelhetőek a további visszalépések.
„Fekete-Győr András szerdán fogja nyilvánosságra hozni a közvélemény-kutatásnak az eredményét, ami tisztán meg fogja mondani, hogy ki a legesélyesebb jelölt Hollik István fősorosozóval szemben, és ennek megfelelően meg fogjuk tenni a lépéseket, ha szükséges” –
tudatta a párt alelnöke.
Az LMP-nek az az álláspontja, hogy a politikai közbeszéd ebben a témában csak Orbán Viktornak kedvez.
Szél Bernadett azt nyilatkozta tegnap az atv.hu-nak, hogy ők mindent megtettek a visszalépésekről szóló tárgyalásokon - ahogy fogalmazott, a labda most nem náluk pattog. Azt is mondta, szerinte nem lehet működőképes, ha Vonától Gyurcsányig mindenki együtt komrányozna - április 8-a után ezért szerinte egy előrehozott választásra van szükség - demokratikus körülmények között.
Z. Kárpát Dániel „emberileg teljesen megérti”. A Jobbik alelnöke szerint az LMP a saját sikereit szeretné előrevetíteni azzal, hogy a választás utáni időkről beszélnek. Hozzátette, ők győzelemre készülnek április 8-án - utána pedig az LMP-vel és a Momentummal lennének hajlandók tárgyalni.
A politikai elemző szerint Szél Bernadett ezzel a mondatával a többi politikai szereplőtől kívánja magát megkülönböztetni.
„Az előrehozott választással azt üzeni, hogy az LMP nem kíván a továbbiakban sem részt venni sem olyan átmeneti megoldásban, kormányban, amelyben a többi más ellenzéki szereplő is benne van, sem Vona Gáborral, sem Karácsony Gergely kormányában nem kíván részt venni”
– vélekedett Böcskei Balázs.