h i r d e t é s

Ha olyan primitívek vagyunk, mint Orbán gondolja, akkor hazánk barátja Azerbajdzsán, és nem az Eu!

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Ha olyan primitívek vagyunk, mint Orbán gondolja, akkor hazánk barátja Azerbajdzsán, és nem az Eu!

2017. július 10. - 11:36

Azt, hogy a lejáratás hétszer hatásosabb mint a dicséret, már egy középiskolás is tudja, azt azonban nem, hogyha ezt egy kormány csinálja, akkor a társadalom morális állapotát rombolja.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A kormány permanens lejárató és hiszterizáló kampánya hihetetlen mélységbe küldte a társadalom egészének önvédelmi és reagáló képességét.

Orbán, Finkelstein, Rogán, Habony és a Századvég kíméletlen pontossággal hajtja végre a hibrid háború kortikoláris stratégiájának minden taktikai és stratégiai elemét.

Orbánra sok mindent lehet mondani, jót és rosszat is, de két dolgot nem lehet tagadni, azt hogy valami, a betegség szintjét elérő viszonya van a személyes hatalmához és a gazdagsághoz. Erre a két dologra építi fel hatalomgyakorlását, ehhez keres eszközöket, és a megtalált eszközökhöz gátlástalan, zsarolható embereket.

Vélhetően Orbán TEK-je többet tud a miniszterelnök közvetlen környezetéről, mint az ellenzék "meghatározó" vezetőiről, mert ez garantálja a hatalmának biztonságát!

Egy részlegesen jól működő demokráciában Orbán környezetének szereplői vagy elő sem kerülnének, vagy menekülnének, vagy börtönbe kerülnének. Ezt minden valószínűség szerint maga a miniszterelnök is kristály tisztán tudja. Többek között ettől is végtelenül cinikus a hatalom gyakorlása.

Orbán nem hazudik, ő vizionál, szintetizál és kommunikál a hatalma megtartása érdekében.

Magyarország pechje igazából abból adódik, hogy hat, a társadalomra ható, innováción keresztül létrejött elem sajnos egybe esett:

  1. a hibrid háború stratégiájának a mentális rendszerbe és a politika eszközrendszerébe való beillesztése,

  2. a mobil kommunikáció egész világot átfogó működése,

  3. az internet hozzáférés totális társadalmasítása,

  4. a facebook, tömeges és az egész társadalmat átfogó, társadalmi helyzettől független használata,

  5. az oktatás lemaradásából adódó, a társadalom védekező képességét korlátozni tudó, tudás és  szűrő rendszer hiány,

  6. ezt az egészet megértő és gátlástalanul használó, a rendszert eszközökkel és forrásokkal korlátlanul ellátó vezető hatalom szerzése.

Mi következik a leírtakból?

Semmiképpen sem az, hogy egy ellenzéki Orbánt kell találni!

Mivel bárki megpróbálja ugyan azt csinálni, mint Orbán, akkor elveszti a hitelességét a támogatói körében, ami önmagában is kezelhetetlen, de ehhez hozzájön még az ellenfél korlátlan eszköz és forrásrendszere, ami kódolja a bukást.

Ma vélhetően a demokratikus ellenzék oldaláról Botka lesz a kihívó. Mi kell ahhoz, hogy valóban és hihető módon ő legyen az?

Elsősorban belátni azt, hogy minden olyan elemet, ami hiányzik Orbánból, magáévá kell tenni, azt sajtjának elfogadni és kellő alázattal és hozzáértéssel használni.

Meg kell értenie az ellenfél használatos rendszereit és ezzel szemben eszközöket és embereket találni.

Orbán autark vezetési rendszerével szemben létre kell hoznia a kollektív bölcsesség hatékonyan működő rendszerét, ami önmagában is mérhetetlenül nehéz feladat, és megengedhetetlen, hogy átalakuljon a kollektív felelőtlenség rendszerévé.

A rendszer létrehozásának csak akkor van értelme, ha képes megérteni és meghaladni, mentálisan és morálisan Orbán világát és egyben képes a társadalom felvilágosítására, motiválására és mozgósítására. A mozgósítás egy autark rendszerrel szemben, - amely gátlástalanul képes bárkit, bármiáron kiütni, pusztán a hatalmáért - nem utcai tömegek képzésében kell, hogy megnyilvánuljon, hanem a társadalom szavazni akaró és dönteni kívánók rendszerének erősítésében, a változást igénylők és akarók politiai aktivitásának fokozásában.

Orbán a hibrid háború eszközrendszeréből csak a társadalom múltbeli és jelenlegi viszonyrendszereinek rombolására az immunitás leépítésére, és a felé való elköteleződés rendszerére koncentrált.

A kimaradt lehetőségek, Orbán rendszerének lebontásához, majd kiszorításához, valamint marginalizálásához kellő mennyiségű és minőségű felületet, lehetőséget és eszközt adnak!

Orbán egy az adott percben élő, múltat használó, de a hatalmi jövőjét építő modern gátlástalan technokrata, zagyva ideákkal és még zagyvább ideológiákkal!

Vele szemben kemény munkával, belátható időn belül, győzelemre lehet vezetni azt a politikai erőt és politikust, amelyik és aki a jövőért építkezik és egy működőképes és hiteles Magyarország képet tud felépíteni, benne a valódi jólét és a valódi biztonság lehetőségével!

Orbán sikeresen próbálkozik Magyarország politikai értelemben történő kettészakításával, azonban ezt már rövid távon sem engedheti meg magának egy olyan ország, amelyik integrált a nemzetközi politikai és gazdasági rendszerekbe, nem pedig integráló!

Címkék: