h i r d e t é s

Hogyan kvalifikálhatjuk magunkat a World Series of Poker Main Eventre?

Olvasási idő
6perc
Eddig olvastam
a- a+

Hogyan kvalifikálhatjuk magunkat a World Series of Poker Main Eventre?

2022. május 07. - 17:54

Minden pókerjátékos legnagyobb álma az, hogy megnyerje a Las Vegasban évente megrendezésre kerülő World Series of Poker bajnokságot. 

A WSOP nehéz falatnak tűnhet, ám a játékosoknak manapság – az online póker weboldalak szatellit versenyeinek köszönhetően - minden korábbinál több esélye van arra, hogy bekerüljenek a pókervilágbajnokságra. Ezek a versenyek az olyan játékosok számára is elérhető közelségbe hozzák a pókerálmot, akik másképpen nem engedhetnék meg maguknak ezt a luxust.

Mi is az a WSOP?

A World Series of Poker egy évente megrendezésre kerülő versenysorozat, amely a világ legnagyobb pókerjátékosait vonzza magához. A WSOP megnyerése — amely nem csupán hatalmas pénznyereménnyel, hanem az áhított aranykarkötő elnyerésével is jár -, a nevezési díj mértékétől vagy a játék típusától függetlenül hatalmas, nagy becsben tartott eredménynek számít. Valójában a WSOP abban különbözik leginkább a World Poker Tour vagy más versenyektől, hogy a játékosok nem csak Texas Hold’emet, hanem számos más pókerfajtát is játszhatnak, úgy, mint Omahát, Seven Card Stud-ot, Razzt és egyéb, vegyes játékformákat is kipróbálhatnak.

Hogyan kerülhetünk be a WSOP Main Eventre?

Ha szeretne részt venni a WSOP Main Eventen, erre több lehetősége is nyílik. Először is, természetesen közvetlenül is benevezhet a versenyre, feltéve, ha nem retten vissza a tetemes $10,000 nevezési díj befizetésétől. Sok játékos egyesíti erőforrásait, és egyetlen képviselőt küld a csoport nevében, aki, ha nyer, szétosztja a nyereményét a csoport támogatói között.

Azonban nem csak ezek a közvetlen módszerek járultak hozzá a WSOP hihetetlen népszerűségéhez. A játékosok egyre inkább élnek a szatellit versenyek által nyújtott lehetőséggel, amellyel jelképes összegért biztosíthatják helyüket álmaik versenyén. Például egy 500 dolláros szatellit versenyen minden 20 játékosból egy továbbjut a WSOP-ra.

A GGPoker bemutatja a 2022 Road to Vegas versenysorozatát

A világ vezető online pókerterme, a GGPoker bemutatta a Road To Vegas online pókerverseny sorozatát, amellyel a játékosok izgalmas nyereményeket nyerhetnek, sőt akár közvetlenül is kvalifikálhatják magukat a World Series of Poker (WSOP) 2022-es Main Event eseményére.

Az 53. WSOP pókerbajnokság május 31-én kezdődik és július 20-ig tart. Az eseményekre a las vegasi Bally’s és Paris hotel és kaszinóban kerül majd sor. A WSOP $10,000 Main Event mindig az éves pókerverseny-naptár csúcspontja, amely idén július 3-án, vasárnap kezdődik és július 16-ig tart.

GGPoker Road to Vegas versenysorozatának izgalmas nyereményei a következőket tartalmazzák:

  • Belépő a $10,000 WSOP 2022 Main Event bajnokságra
  • Szállás a Bally’s Las Vegas Hotel és Kaszinóban 7 éjszakára
  • $1,200 útiköltség (az utazást a MainEventTravel.com oldalon kell lefoglalni)
  • Belépő a GGPoker Qualifier Last Longer promóciójára
  • GGPoker saját márkás termékek és ajándékok
  • Hozzáférés a GGPoker Platinum Lounge-hoz

A verseny győztesei olyan mesés díjakban is részesülnek, mint például a GGPoker Last Longer promóciója. Emellett a szerencsés pókerrajongók is hozzáférést nyerhetnek az exkluzív GGPoker Platinum Lounge-hoz, illetve saját márkás GGPoker termékekhez és ajándékokhoz. Ahhoz azonban, hogy elnyerjék az egyik WSOP csomagot, a játékosoknak be kell tölteniük a 21. életévüket.  

„Idén is részt fogok venni a WSOP Main Eventen, és remélem, több száz GGPoker játékos csatlakozik majd hozzám a világ minden tájáról!” - nyilatkozta Daniel Negreanu, a GGPoker globális nagykövete. „Minden pókerjátékos álma, hogy megnyerje a világ legnagyobb pókertornáját, és nincs még egy a Main Eventhez fogható pókerélmény!”

A GGPokernél máris futnak a WSOP 2022 szatellit versenyek, ahol a buy-inek már 1 dollártól kezdődnek és a szerencsés játékosok hetente több tucat WSOP Main Event csomagot nyerhetnek.

Szerencsejáték
A túlzásba vitt szerencsejáték ártalmas, szenvedélybetegség kialakulásához vezethet!

A játék öröm. Minden ember igényli a szórakozást, a játékkal járó izgalmakat. Ha szerencsejátékot játszunk, pénzt fordítunk arra, hogy a játék során nyereményt érjünk el. A kockázat izgalma, a kisebb-nagyobb, vagy éppen az álomösszegű nyeremények elérésének lehetősége teszi vonzóvá a szerencsejátékokat.

Felelős játék 

A szerencsejáték a legtöbb ember számára a szórakozás egyik formája. Azonban vannak olyanok, akiknek veszélyt jelenthet. A mértéktelen játék játékfüggőség kialakulásához vezethet, amelynek számos negatív következménye van. A felelős játékos csak annyit költ szerencsejátékra, amennyit megengedhet magának, hiszen tudja, hogy a nyerés a véletlen műve, és nem létezik biztos szisztéma. 

Játékfüggőség

Vannak, akik képtelenek abbahagyni a játékot, ami egyfajta kényszerré válhat. Újra és újra játszanak, vagy azért, hogy nyerjenek, vagy azért, hogy a már elveszített pénzüket visszakapják. Az, aki túl sokat játszik vagy nagyon belemerül a játékba, elveszítheti a helyes döntési képességét arról, hogy reálisan mérlegeljen: meddig és mennyiért?

A problémás szerencsejátékos pedig önmaga és környezete számára is súlyos problémákat okoz. Hazudik és kifogásokat keres, hogy eltitkolja a valóságot, például az eljátszott havi keresetet. Családi és baráti kapcsolatokat rombolhat le, mert a játék kényszere minden kapcsolatnál fontosabb lesz számára. Elveszítheti egzisztenciális hátterét, mert eljátssza a létfenntartáshoz szükséges pénzt is. A játékszenvedélyre hajlamos személyek esetében a függőség észrevétlenül fejlődik ki. Ők maguk is csak későn ébrednek rá, hogy egyre több komoly problémával kell szembenézniük. 

Akkortól tekintünk betegnek egy játékost, amikor a túlzásba vitt szerencsejáték már életviteli problémákat okoz, tehát hátráltatja a munkát vagy a tanulást, rombolja a családi kapcsolatokat. Magában a játékban pedig az jelzi a függőséget, ha az illető már nem tudja kontrollálni, mennyi idejét és pénzét viszi el ez a tevékenység. A játékfüggőség súlyos betegség, aminek a kialakulásához genetikai tényezők és a személyiség különböző jellemzői is hozzájárulnak. 

A játékszenvedély az alábbi súlyos következményekkel járhat: 

• pénzzavar, majd egyre nagyobb mértékű eladósodás 
• munkahely, lakás elvesztése 
• családi és párkapcsolati problémák 
• konfliktusok a közvetlen környezetünkben lévő emberekkel: barátokkal, ismerősökkel 
• a hobbi és az érdeklődés feladása 
• magányosság, izoláció 
• az életöröm megszűnése, depresszió kialakulása 
• bűntettek elkövetése (lopás, csalás, sikkasztás, hogy a játékon elvesztett pénzt pótoljuk) 

Önkorlátozás 

A Szerencsejáték Zrt. internetes játékrendszere egyre szélesebb körben lehetővé teszi a játékosoknak, hogy önmaguknak meghatározzák, maximum mennyit akarnak játékra költeni. Belépés után az „Önkorlátozás” menüpont használatával beállítható a napi és a heti költési limit az adott játékra. A játékosnak nem kötelező beállítani ezt a féket, de önkéntes vállalásként a felelős játékszervező megfontolásra ajánlja a lehetőséget. Ennek segítségével ugyanis a rendszer nem engedi, hogy a játékost elragadja a hév, és túllépjen a racionális kereteken. Használja az önkorlátozást, legyen partnerünk a felelős játékban!

Tesztelje önmagát az alábbi linkre kattintva!
www.maradjonjatek.hu/onteszt

Hova fordulhat segítségért?

Ha úgy érzi, hogy játékfüggőségi problémákkal küzd vagy kérdései vannak a témában, legyen akár érintett vagy családtag, forduljon szakemberhez:

Szerencsejátékos Segélytelefon

Az ELTE PPK Klinikai Pszichológia és Addiktológia Tanszékével és a Pro Psychologia Alapítvánnyal együttműködve Segélytelefon szolgáltatást működtetünk. Szerencsejátékkal összefüggő problémák, kritikus helyzetek kezelése esetén ingyenesen, anonim módon hívható hétköznapokon 15.00- 19.00 között a 06-21-262-0603 telefonszámon.

A szolgáltatás igénybe vehető és elérhető a szerencse@ppk.elte.hu e-mail címen, valamint az „ELTE Szerencsejátékos Segélyszolgálat” Skype azonosító segítségével is.
A Segélytelefon információs vonala: 06-1-411-6778

A függőségekkel foglalkozó ellátóhelyek listáját megtalálja a https://rolunk.szerencsejatek.hu/uploads/files/original/static_page/20180801093422/ellatohelyek-listaja.pdf dokumentumban.
Játékfüggőséggel foglalkozó civil szervezetek listáját megtalálja a https://bet.szerencsejatek.hu/cmsfiles/7a/5e/jatekfuggoseggel-foglalkozo-szervezetek.pdf dokumentumban.

Játékfüggőséggel és felelős játékszervezéssel kapcsolatos további információk a www.maradjonjatek.hu tematikus weboldalunkon érhetők el.

Ne feledje: problémájával nincs egyedül!