Idegenben Orbán Viktor
A magyar miniszterelnök fotósa érti a dolgát, a világ minden táján igyekszik esztétikus kampányfotókkal frissíteni Orbán Viktor Facebook-oldalát - a 444 összeállítása.
- Távoli országok és más kultúrák hivatalos fotósai viszont gyakran egyáltalán nem teszik oda magukat, amikor a magyar miniszterelnököt és kíséretét fotózzák.
- Macedóniától Indonéziáig megörökítettek furcsa pillanatokat, amiket a „Magyarország miniszterelnöke” szókapcsolat Google-fordításaival lehet könnyen megtalálni.
Komor nap Macedóniában
Orbán Viktort 2013 decemberében Macedóniában kitüntették, mégsem tűnt túl boldognak:
Kőkemény szaúd-arábiai stílus
Bezzeg Rijádban a rendszeres visszatérő vendég, Orbán Viktor 2014-ben így nyitotta meg az Arab-magyar Gazdasági Fórumot:
Én és én meg az Irán
Orbán Viktor büszkén Avicenna középkori muszlim orvos szobrának avatóján, 2015 novemberében, egy teheráni műszaki egyetemen.
Méltóságteljesség Indonéziában
A miniszterelnök februárban járt a nejével és az üzletembereivel járt Jakartában, ahol a Facebook-fotói alapján hatalmasat turnézott.
Fotó: Orbán Viktor / Facebook
Egyiptom
Orbán Viktor a múlt hónapban tárgyalt Egyiptomban, és találkozott a kopt egyház vezetőivel is. Egyiptomi oldalak szerint arról beszélt, hogy Magyarország kopt családokat fogadott be, és állítása szerint Budapesten találkozott velük: csodálatos emberek, és a magyar állam segített nekik, amennyire csak tudott.
Ehhez képest tavaly októberben kiderült, hogy a Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter által emlegetett több ezer befogadott kopt keresztény semmilyen statisztikában nem tűnt fel, de Rétvári Bence államtitkár szerint tényleg befogadtuk őket, csak olyan gyorsan elmentek az országból, hogy a magyarországi kopt egyház vezetője sem hallott róluk.
Júniusban többek között Lévai Anikó, Tuzson Bence és Kerényi Imre is vele volt.
Mongolos vendégszeretet
Idén januárban fotón is fennmaradt, hogy a repülőről leszállva azonnal megetették.
Később közös kép közös kép is készült a kislánnyal, akinek kezet is csókolt.
Főhajtás a szobor előtt.
Ezután a mongol miniszterelnököt dominálta le.
Egyébként már 2014-ben készült egy feszült közös képe itthon Cahiagín Elbegdordzs mongol elnökkel. (Rejtély, hova tűntek a nyakak.)
Ha Kínában vagy, legyél olyan, mint a kínaiak
A legfurcsábbak talán azok a képek, amiket kínai fotósok készítettek, és mintha manipulálták volna őket. Legalábbis az európai vezetők szemével valami nem stimmel, ahogy az ezen a 2011-es fotón is látszik, amikor Orbán a Parlamentben fogadta Ven Csia-pao akkori kínai miniszterelnököt:
De talán még szembeötlőbb a változás ezen a 2014. decemberi, a Budapest–Belgrád vasútvonalról szóló tárgyalásról készült fotón:
Tavaly novemberben Orbánt a tanárok és a diákok meleg tapssal köszöntöttékegy iskolában, ahol a kínai gyerekek már két hónapja tanultak magyarul, és elénekelték az Egy boszorka van, három fia van című dalt is.
A kínai forrásokból egyébként Szijjártó Péter külügyminiszterről is meg lehetett tudni egy apró érdekességet. Amikor tavaly május 1-én átadta az Air China első Budapest–Peking járatát, akkor a magyar nyelvű tudósításoklegfeljebb ennyi információval szolgáltak:
„Jost Lammers vezérigazgató úr a Budapest Airport nevében virággal köszöntötte Huo Yuzhen különleges képviselő asszonyt és a repülőgép személyzetének vezetőjét, valamint egy Rubik kockát formázó tortát adott át a személyzetnek. Két népi öltözetet viselő magyar lány pogácsát kínált az utasoknak, igen szívélyes fogadtatást nyújtva a kínaiak számára. A kiemelt vendégek belülről is megtekintették a repülőgépet.”
Az már csak kínai forrásból derült ki, hogy Szijjártó Péter a kisfiát is elvitte, és megmutatta neki a pilótafülkét:
Bónusz: az azeri izé
Amikor Orbán Viktor Magyarország egyik nagy szövetségesénél járt, Lévai Anikó hivatalos látogatáson vett részt a Zaha Hadid-tervezte Heydər ƏliyevKözpontban, ahol megtekintett egy nagy véres gennyet.
A tanulság, hogy a miniszterelnök hivatalos fotósa minden forintot megér.