Így néz ki a világűr a SpaceX Crew Dragon fedélzetéről
Az űrkapszulában tartózkodó Mike Hopkins NASA-asztronauta lenyűgöző felvételeket tett közzé, melyet a Nemzetközi Űrállomáson a Japán Űrügynökség (JAXA) asztronautájával, Szoicsi Nogucsival készített.
A timelapse videót a Crew Dragon Resilience becenévvel ellátott kapszulájából rögzített felvetélek összevágásával alkották meg – olvasható a Futurism tudományos magazin riportjában.
A 15 másodperces, lélegzetelállító mozgóképen a Föld körül keringő modul felső szerkezetét láthatjuk, miközben a háttérben csillagok és galaxishalmazok tömkelege tűnik fel, amint az egység az univerzumban száguldozik.
I didn't think the views could get any better, then my crewmate @Astro_Soichi took this night timelapse from Resilience and I was blown away. pic.twitter.com/2aKD9bgzJ4
— Mike Hopkins (@Astro_illini) April 12, 2021
A hónap elején a Nemzetközi Űrállomáson lévő tíz asztronauta közül négyen átültek a Resilience-be, hogy helyet biztosítsanak a hamarosan ISS-hez csatalkozó Endeavour legénységének.
A Resilience a 3-as nemzetközi dokkolóadapterhez (IDA-3) kapcsolódott, amelyet a Harmony modulra szereltek fel még két évvel ezelőtt.
#Milkyway view from #Dragon eye #天の川 pic.twitter.com/8hi1Tqxky9
— NOGUCHI, Soichi 野 聡一(のぐち そういち) (@Astro_Soichi) April 11, 2021
Azt egyelőre nem tudni, hogy a videót az IDA-3 vagy az IDA-2 portról készítették-e el, a Twitteren azonban már megkérdezték Mike Hopkinstól, hogy mi is az igazság, választ azonban még nem kaptak.
Szoicsi Nogucsi azután, hogy november 15-én csatlakozott az ISS-hez, szintén eszméletlenül gyönyörű fotókat posztolt Twitter-fiókjára, amelyeken a Föld, illetve a bolygónk felett tornyosuló hatalmas csillagködök láthatóak. (liner.hu)