Ki ne akart volna kiskorában űrhajós lenni? Ez az álom valójában csak keveseknek vált eddig valóra és a tudomány jelenlegi állása szerint a világűr 96%-a továbbra is felfedezésre vár. A LEGO Csoport új globális felmérése szerint az alfa generáció, akiknek több mint fele szívesen dolgozna az űrben, kulcsszerepet fog játszani ebben.
A korábbi próbarepülésekhez hasonlóan a keddi teszten is felrobbant a SpaceX kísérleti rakétája. A Starship már éppen leszálláshoz készült, amikor megszakadt a videóösszeköttetés és az SN11-es számú rakéta ködbe veszett. Nem sokkal később alkatrészdarabok kezdtek el hullani az égből.
Képzeljük el, hogy egy felrobbanó csillag fénye világítja meg az éjjeli égboltot. Páratlan látvány lenne, ami akár katasztrófához is vezethet; ha ugyanis elég közel van, akár egy tömeges kihalási esemény előidézője is lehet. Kutatók egy csoportja szerint a szupernóvák legalább egyszer már csapást mérhettek a földi életre. - írja az Origo
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolnunk, hiszen az esemény nem azonnal fog megtörténni, hanem több milliárd év múlva, viszont így is egészen érdekes az a felfedezés, amivel bebizonyították, hogy a legközelebbi galaxis bizony vészesen közelít felénk.
Az amerikai űrkutatási hivatalnak (NASA) a földfelszíni hőmérsékletet a Nemzetközi Űrállomásról észlelő ECOSTRESS missziója feltérképezte a június végi európai hőhullám hőmérsékleteit különböző napszakokban, és elkészítette négy európai nagyváros – Róma, Párizs, Madrid és Milánó – hőtérképét az adott időszakban.