Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Ez a variáns annyira intenzíven fertőz, hogy emiatt is összeomolhat az ország, még ha kevesebb is lenne a haláleset, mint a korábbi hullámokban. Leginkább az orvosok, élelmiszeripari dolgozók és a tömegközlekedésben dolgozók nagyszámú kiesésétől tartanak. 2020 és 2021 újratöltve?
Az infláció csak nem akar lekerülni a címlapokról, mostanában már tényleg mindenkit foglalkoztat. Sorra jönnek az újabb és újabb benzináremelések, megemelték a liszt árát, és mindjárt jön a drágulás a kenyérárakban is. És az még a jobbik eset, ha van áru, még ha drágán is, mert itt-ott már az áruhiány is kezdi felütni a fejét. - írja a G7
Aki nem oltatja be magát, az jó eséllyel meg fog betegedni. Akit beoltanak, ott az eddigi 5,5 millió oltott alapján azt tudjuk mondani, hogy a megbetegedés esélye 0,18 százalék, tehát két tized százalék, gyakorlatilag ötszázból egy ember betegszik meg – kezdi cikkét a g7.hu.
Az orbáni propagandában szó sincs arról, hogy Magyarország a lakosságarányos halálozási számokat tekintve tartósan világelső lett, hanem arról beszélnek, hány ezer ember életét mentették meg.
Míg korábban jellemzően egyéb ellátóhelyekről, szociális intézményekből kerültek be hozzájuk idősebb betegek, most alapvetően otthonukból szállítanak be középkorúakat. Több esetben azonban már menthetetlenek, amire beérnek.
A nem a kormány által vezérelt szakemberek teljes elképedéssel figyelik Orbán Viktorék kommunikációját a hamarosan bekövetkezendő nyitásról, miközben a járványügyi számok soha nem látott mértékben romlottak le. A harmadik hullám továbbra is meredeken felfelé ívelő pályán van, mégis 2-3 héten belüli nyitást vizionálnak. Elterelés?
Miközben a fél világ a koronavírus lecsengését várja, egymás után jelennek meg a vészjósló figyelmeztetések a közeljövőben érkező új világjárványokról. A mezőgazdaság – jó és rossz értelemben – vastagon benne van a problémában, miután végső soron a Covid is a környezetrombolás következménye. Mit lehet csinálni?
Bár sokan arra számítanak, hogy a karanténidőszak(ok) miatt hamarosan megnövekszik a születések száma az Egyesült Államokban, szakértők szerint a világjárvány következtében kialakult gazdasági válság eredményeképp pont, hogy kevesebb gyermek fog születni.
Európában több helyütt nem alakul túl kedvezően a járványgörbe, az országok sorra jelentik be a karácsonyi korlátozásokat: Csehországban két hét után újra megszigorítják az óvintézkedéseket, míg Hollandia öt hétre teljesen bezár.
Megszüntette az ügyészség az Orbán Viktort diktátorozó és a koronavírussal kapcsolatos politikáját veszélyesnek nevező 64 éves férfi ellen kedden indult rendőrségi eljárást.
Folyamatosan csak a titkolózás és a szakmailag megalapozatlan döntések jellemzik az intézményeket, nem meglepő módon felsőbb utasításra. A munkájukat egyébként remek odaadással végző egészségügyi dolgozók sem tehetnek semmit a felülről érkező parancsok ellen. Történetünk főszereplője sajnos nem kitalált személy.
Nagyjából tucatnyi Németországban dolgozó munkavállaló tért együtt vissza pár napja, és a határon valamennyien megkapták a piros cédulát, s utasításba kapták, hogy azonnal menjenek haza, és a karanténra figyelmeztető jelzést ragasszák ki az ajtóra. Egyiküket a felesége és két kisgyermeke várta, akik a férj megérkezése után szintén "házi fogságba" kerültek, és a rendőrség minden nap ellenőrzi, hogy valóban otthon vannak. Ennyi ráfordítással akár tesztelhették is volna őket, és akkor nem kell két hétig görcsösen reménykedni, hogy egyikük sem beteg.
Nem értünk a virológiához, nem értünk a gazdaságpolitikához, nem értünk a válságkommunikációhoz, s végképp nem értünk ahhoz, miként kellene kezelnie a kormánynak a koronavírus-járványt. Hülyék viszont nem vagyunk, és mindezzel kapcsolatban akadnak aggályaink.
Már napok óta téma volt Amerikában, hogy nem lenne szabad élőben sugározni az elnök a koronavírussal kapcsolatos beszédeit, mert azok megkérdőjelezhető hitelességű kijelentéseket is tartalmaznak, ami akár emberi életekbe is kerülhet a járvány idején.
Talán kevesen tudják, de a hétköznapi használati tárgyaink közül a mobiltelefon az, amelyen az átlagosnál jóval több kórokozó összegyűlik. Gondoljunk csak bele: azt nyomkodjuk reggeltől estig, elővesszük buszon, boltban, vécén, és közben nem gondolunk arra, a kezünkről mennyi minden rátapadhat.