A Google azt állítja, hogy bizonyítékai vannak arra, hogy egy kereskedelmi cég kihasználta a Samsung újabb okostelefonjaiban talált nulladik napi biztonsági réseket, és egy kémszoftverrel több telefont feltört. A társaságot nem nevezték meg, de hasonló cégről lehet szó, mint a Pegasus-botrányba lassan belebukó NSO Group.
Kész kémregény a Pegasus sztori, melyet egy nemzetközi újságíró csapat leplezett le, melyben Magyarországot a Direkt36 képviselte. Az engedélyt a legfelső szinten adták ki: Orbán Viktor kérését Czukor József akkori hírszerző főnök terjesztette elő személyesen Benjamin Netanjahunak, aki akkor Izrael miniszterelnöke volt. Az engedély birtokában azután felmerült a kérdés: hogy juttassák el úgy Magyarországra az izraeli kémszoftvert, hogy lehetőség szerint azt senki se vegye észre?
Eddig is lehetett ellenőrizni, hogy kémkedtek-e utánunk a Pegasus kémszoftverrel, de szükség volt némi informatikai tudásra is hozzá. Mostantól viszont pár kattintás után bárki ellenőrizhetni, hogy kíváncsiskodtak-e utána.
Pintér Sándor belügyminiszter megjelent, a kormánypárti képviselők távolmaradása miatt azonban határozatképtelen volt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának hétfői zárt ülése, amelyen a Pegasus nevű izraeli kémszoftverről tájékozódtak volna a képviselők.
Bánáti János a korábbi hírek szerint szintén érintett lehet a Pegasus-ügyben, az ő telefonszáma is szerepel a listán, de mindenkinek megfontoltságot javasol, egyelőre ugyanis nem tudja, volt-e szándék a lehallgatására, illetve hogy az megvalósult-e.