h i r d e t é s

Kiegyezés Bányai ügyben

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Kiegyezés Bányai ügyben

2016. január 26. - 09:23
0 komment

Kimérten fogalmazó közleményben tudatták a városházáról, hogy meggondolták magukat, győzött a józan ész.

Tüntetések, közösségi médiában zajló háború és sok-sok közlemény. Ez a Bányai Júlia gimnázium igazatói székének históriája közel 1 év távlatából. Most úgy néz ki, kiegyeztek az eddig szembenálló felek. Lehet gyorsabban és olcsóbban is megúszhatták volna?

Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere, Szemereyné Pataki Klaudia a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium jövőjéért érzett közös felelősség tudatában megbeszélést kezdeményezett az iskola vezetésével és a szülői munkaközösséggel a kialakult helyzet megvitatására. A közös gondolkodás elindításában, elősegítésében meghatározó szerepe volt az azt szorgalmazó szülői munkaközösségnek.

A megbeszélésen jelen volt a polgármester, a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium Szülői Munkaközösség Választmányának elnöke és két tagja, a nevelőtestület részéről a két intézményvezető–helyettes és az intézmény vezetésére pályázó dr. Lukács Lajos.

Szemereyné Pataki Klaudia számára kiemelten fontos a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium sorsa, ezért úgy érezte, hogy személyesen kell közbenjárnia az ügy megnyugtató rendezése érdekében. Ennek tükrében tekintették át az elmúlt időszak eseményeit.

Az intézményvezetés belátta, hogy nem jól mérte fel a fenntartóváltás kapcsán kialakult helyzetet, és ez az önkormányzat által kifogásolt problémák kialakulásához vezetett. A megfogalmazott kritikai észrevételt elfogadva, az intézmény eltökélt szándéka a pozitív irányba történő változtatás.

A résztvevő felek megállapodtak abban, hogy erősítik az intézmény és a működtető önkormányzat között az együttműködést, az iskola részéről kérve és igényelve a város támogatását az intézmény működtetéséhez és szakmai programjainak magas színvonalon történő megvalósításához.

A konszenzus, amely a bölcs megfontolások eredményeként létrejött, nem az iskola vezetési szerkezetének megváltoztatását, hanem az intézmény és a működtető önkormányzat közötti kapcsolat megerősítését, javítását célozza.

A polgármester az egyeztetések után – figyelembe véve és szem előtt tartva az iskolai közösség és a város érdekeit – önmaga és a frakció támogatásáról biztosította a megbeszélés résztvevőit annak érdekében, hogy dr. Lukács Lajos elnyerhesse az intézményvezetői megbízatást.

Szemereyné Pataki Klaudia polgármester támogatása garanciát jelent a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium sorsáért aggódók számára, hogy az intézményben folyó magas színvonalú oktató–nevelő munka a korábbi iskolavezetés irányításával folytatódhat. Az együttgondolkodás és együttcselekvés jegyében a gimnázium minden tőle telhetőt megtesz, hogy továbbra is hozzájáruljon Kecskemét város színvonalas oktatásának fejlődéséhez.