h i r d e t é s

Miért fél úgy Orbán Timmermanstól?

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Miért fél úgy Orbán Timmermanstól?

2019. július 02. - 10:05

Azon túlmenően, hogy szociáldemokrata és egyben egyik legélesebb bírálója az Európai Unióban. Mint arról beszámoltunk, a magyar miniszterelnök legnagyobb félelmének a Néppártnak írt levelében adott hangot. E félelem tárgya pedig nem más, mint a tekintélyvesztés. Hogy az általa – és lássuk be általunk is – értett tekintélynek semmi köze ahhoz, amit a világ civilizált fele ért a kifejezés alatt látszólag mellékes.

A helyzet igen egyszerű, a Néppárt nyilvánvaló hajlandósága más pártcsaládokkal való kooperációra nem igazán felel meg Orbán „kereszténydemokráciájának”, ami az utóbbi időkben feltűnő hasonlóságot mutat Orwell angszoc-nak nevezett rendszerére. Így aztán a retorikája az „újbeszél” magyar megfelelője.

Ám mint minden, még a diktatórikus utópiák is rövidtávon pusztulásra vannak ítélve épp a fenntarthatóság hiánya okán. 50-100 évek nem nyomnak sokat a latban, hiszen a nép véletlenszerűen is kitermelhet egyetlen egyedülálló egyedet, amelyik képes és hajlandó is visszaütni a rendszernek, vagy akár elpusztítani azt.

Ettől függetlenül a magyar angszoc működik élén Orbánnal, aki a legnagyobb sületlenségeket is faarccal képes elővezetni.

Már önmagában az is elég indok Frans Timmermans (szociáldemokrata csúcsjelölt) elutasítására, hogy Soros György embere, de a V4-ek azért nem támogatják bizottsági elnöki jelölését, mert szerintük egy ideológiai harcos és harcot folytat mindenki ellen, aki az ő gondolkodásától különböző módon látja a világot - nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök a rendkívüli uniós tanácskozáson a Habony Árpád-féle V4NA nemzetközi hírügynökségnek.

A kormányfő nyilatkozatában krimiszerűnek nevezte a rendkívüli EU-csúcs történéseit. A küzdelem arról szól, hogy néhány európai vezető – köztük Frans Timmermans és Manfred Weber (az Európai Néppárt csúcsjelöltje) – elhatározta, hogy a következő öt évben az Európai Bizottságot (EB) olyan embernek kell vezetnie, aki a Soros-féle NGO-hálózat és a liberális demokrácia megingathatatlan képviselője – tette hozzá. – Erre találtak egy igazi harcost, Timmermans egy jó harcos – ellenfélnek sem megvetendő, én respektálom ezért –, aki ideológiai harcos, aki semmilyen másságot nem fogad el, a sajátjától és a liberális demokráciától eltérő semmilyen nézetet nem tolerál, és rá akarja erőszakolni a saját felfogását minden uniós tagállamra – mondta Orbán Viktor. A magyar miniszterelnök úgy látja, hogy ha ez a csoport el tudja foglalni az Európai Bizottság elnöki székét, akkor hosszú éveken keresztül a Soros-féle NGO-kat onnan fogják finanszírozni, és ezzel megpróbálják majd átalakítani a közép-európai társadalmakat is, különösen a migráció kérdésében. Leszögezte, ezt a folyamatot többen is meg akarjuk állítani; köztük az Európai Néppártot (EPP), Magyarországot és V4-et is említette. /168 óra/

Orbán állításai közt aligha találni egyetlen nehezen cáfolható állítást, és egyet sem, ami kikezdhetetlen volna.

Nem tudni, hogy mi abban krimiszerű, hogy egy Magyarország demokráciájánál régebbi szervezet együttműködést mutat. Ismereteink szerint ennél kevés demokratikusabb jellemző létezik.

Hogy Frans Timmermans mennyiben lehet Soros embere, nem tisztázott. Legalábbis sokkal kevésbé tiszta, mint Orbán és bandájának státusza, akikről biztosan tudjuk, hogy Soros pénzén hízhattak bele a bársonyszékekbe, amiket távoztukkal vághatunk is ki a kukába.

Ahhoz pedig, hogy milyen jellegű demokráciát kiépíteni segítő tevékenységre költik a nem kormányzati szervezetek a befolyó összegeiket, nem csupán Timmermansnak, de józan szemlélet szerint bármely kormánynak vajmi kevés köze lehet.

Mindezek alapján a legvalószínűbb ok, amiért Orbán Viktor úgy fél a bal- és jobboldal működésétől, az nem más, mint hogy ezzel amúgy is gyenge lábakon álló minden ellenvéleményt kizáró politikájának önigazolása válik abszolút hiteltelenné.