Az európai uniós tagállamok közötti szolidaritás nem egyirányú utca, és a közösség eddig a legteljesebb mértékben szolidáris volt Magyarországgal - jelentette ki Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke csütörtökön a Westdeutscher Rundfunk (WDR) német regionális közszolgálati médiatársaság Europaforum nevű rendezvényén Oroszország Ukrajna elleni háborújával kapcsolatban.
Az Európai Polgári Kezdeményezés intézményével visszaélve álcivil szervezetek indítottak támadást az európai szuverenista kormányok, például a magyar és a lengyel kormány ellen - jelentette ki Fricz Tamás, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) kuratóriumának tagja a CÖF (Civil Összefogás Fórum) és a CÖKA keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
A jogállamiság megerősítésével kapcsolatos elképzelésekről hallgatták meg Frans Timmermanst, az Európai Bizottság első alelnökét az Európai Parlamentben. Azt mondta, a jogállamiság fokozott ellenőrzésére van szükség azokban az országokban, ahol ezen a téren erőteljesebb hiányosságok mutatkoznak. A vitát a magyar és a lengyel kormány bírálta. A Fidesz szerint a bevándorláspárti erők a Soros-hálózattal szervezkednek.
Azon túlmenően, hogy szociáldemokrata és egyben egyik legélesebb bírálója az Európai Unióban. Mint arról beszámoltunk, a magyar miniszterelnök legnagyobb félelmének a Néppártnak írt levelében adott hangot. E félelem tárgya pedig nem más, mint a tekintélyvesztés. Hogy az általa – és lássuk be általunk is – értett tekintélynek semmi köze ahhoz, amit a világ civilizált fele ért a kifejezés alatt látszólag mellékes.
A magyar kormány elfogadhatatlannak tartja, hogy Frans Timmermans kerüljön az Európai Bizottság élére, ugyanis a szociáldemokrata csúcsjelölt Soros György embere - reagált a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár vasárnap az MTI-nek az Origo azon értéselülésére, amely szerint a brüsszeli elit azzal próbálkozik, hogy Frans Timmermanst tegyék meg az EB elnökének.
A kormány sem Manfred Weber néppárti, sem Frans Timmermans szocialista csúcsjelölt európai bizottsági elnöki jelöltségét nem támogatja, mert Manfred Weber az elmúlt hónapokban többször megsértette a magyarokat, Frans Timmermans pedig "gyakorlatilag folyamatosan hazudott" Magyarországgal kapcsolatosan az EP-választási kampányban - erősítette meg a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Az exit poll szerint a holland Munkapárt (PvdA) EP-listájának negyedik helyén indította a celldömölki születésű Piri Katit, aki eddig is EP-képviselő volt, korábban a Groningeni Egyetem pedagógia szakján végezte tanulmányait, később Frans Timmermans parlamenti gyakornokaként került a szocialistákhoz. - írja a merce.hu.
Az Ipsos publikálta exit pollját, amely óriási meglepetést irányoz elő: Frans Timmermans szociáldemokratái (PvdA) 18,4%-kal nyerték meg a mai voksot: mindenkit megelőzve 5 EP-helyet szereztek, a kormányzó VVD 4 helyet kapna, 14,6%-kal. - írja a merce.hu.
Jellemző a poszttraumás tünet, ha az ember leblokkol bizonyos szituációkban. Nem kevésbé ismert jellemzője a fóbiás viselkedés bizonyos helyzetektől. Orbán Viktor pszichózisát pedig lényegében egész politikai pályafutása alatt nyomon követhettük. Az egyetlen kérdés, ami ilyenkor felvetődhet, miért tűrtük és tűrjük meg máig is felelős pozícióban, mi több, egy ország miniszterelnöki székében?
A maszol-ro információi szerint, díszdoktori címet kap a fővárosi Országos Politikatudományi és Közigazgatási Iskolától (SNSPA) Frans Timmermans, az Európai Bizottság (EB) első alelnöke – írja a 168ora.hu.
Interjú Frans Timmermans-szal, az Európai Bizottság alelnökével, az európai szociáldemokraták vezetőjével arról, miben ért egyet Orbán Viktorral, milyen változást vár a magyar belpolitikában és hogy miképpen zajlott a legutóbbi találkozása a magyar kormányfővel.
Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke - aki egyben a szocialista frakció csúcsjelöltje is a bizottság elnöki posztjára - éppen Magyarországon van, és ő volt az egyik vendég péntek este az ATV Egyenes Beszéd című műsorában is.
Frans Timmermanst, az Európai Bizottság első alelnökét, az Európai Szocialisták (PES) választási csúcsjelöltjét ki kell vonni a bizottság munkájából arra az időre, amíg aktívan részt vesz az európai választási kampányban - tudatta a magyar kormány álláspontját.
„Mindig Európa-párti politikus voltam. A magyar jobboldalon nagyjából egyedül maradtam ezzel” – mondja Navracsics Tibor a Mandinernek. Az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa, a Fidesz korábbi vezető politikusa szerint Magyarország és Európa multikulturális, de a kvóta nem volt sikeres.