h i r d e t é s

Milyen online hibák csökkentik a sikeres álláskeresés esélyét?

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Milyen online hibák csökkentik a sikeres álláskeresés esélyét?

2023. április 24. - 09:40

Ma már az álláskeresés folyamata is felvette a tempót a rohanó világgal. A jelentkezések egyre egyszerűbbek, elég egy önéletrajz a művelet elindításához és a legtöbb esetben már ki sem kell tennünk a lábunkat otthonról, hogy megtörténjen az első interjú. Erre a helyzetre egyre nehezebb felkészülni és sajnos egyre több hibát követ(het)ünk el.

Forrás: cvshark.hu

A közösségi médiában zajló aktivitásunkat bárki láthatja

Manapság egyre több HR-es ellenőrzi a jelentkezők online profiljait és itt nem csak a LinkedIn-re gondolunk, hanem az összes közösségi médiában megtalálható, publikus megjelenésünkre.

Előbbin még viszonylag nehéz sok hibát véteni, a legnagyobb talán az, ha nem vagyunk aktívak és nem megfelelő minőségű a profilunk. Ebben tud segíteni a CV Shark LinkedIn SSI útmutatója, amit ha betartunk, sokkal több keresésben jelenhetünk meg, így a sikeres álláskeresés esélyét is növelheti.

Visszatérve a közösségi oldalakra: az egyik alapvető hiba, amit elkövethetünk, ha túl sok privát információt teszünk publikussá. Itt nem elsősorban arra kell gondolni, hogy látható a születési dátumunk vagy az, hogy kapcsolatban vagyunk-e, hanem sokkal inkább a barátokkal történő kommunikációra vagy az esetleges párkapcsolati konfliktusok kinyilvánítására.

A HR-esek itt azt nézik, hogy hogyan kommunikálunk a hétköznapi életben, beleillünk-e a vállalati kultúrába, ehhez pedig megerősítésre van szükség.

A rólunk kialakult első benyomásnál közrejátszik az, hogy milyen tartalmakat osztunk meg a közösségi oldalakon. Egy negatív üzenetű kép ezt nagyon rossz irányba terelheti. Itt nincs második lehetőség, kerüljünk el mindent, ami antipatikussá tehet minket. Ilyen például a kábítószer használatára utaló aktivitás is vagy a közönségesség és meztelenkedés.

Figyeljünk oda a helyesírásra!

Nincs is annál rosszabb, mint amikor megnézi a profilunkat egy HR-es, és gyakorlatilag nem talál olyan mondatot, amiben ne lenne valamilyen elírás, hiba. A megfelelő kommunikációs képesség ma már szinte minden pozícióban elvárás, mivel ezzel magát a céget is képviseljük. Az üzeneteinket igényesen közöljük, inkább ellenőrizzük le kétszer őket, mint hogy felelőtlenül közzétegyük őket.

Ugyanez vonatkozik a provokatív, diszkriminatív tartalomra is. Kerüljük mindenképpen, ne fogalmazzunk félreérthetően és ne kedveljünk vagy posztoljunk ilyen képeket.

A volt munkáltatónkat "felejtsük el"

Természetesen itt arra gondolunk, amikor valami sérelem ért minket a volt munkahelyen vagy az ex-főnöktől. Ha még igazunk is van, akkor se kommunikáljuk ezt a közösségi oldalakon, mivel abból csak rosszul jöhetünk ki.

Ezzel erősen csökkentjük az esélyünket nemcsak a sikeres álláskeresésre, de még az interjú lehetőségére is. Aggódni nem kell, ma már profik segítségével vághatunk bele az egész folyamatba.