h i r d e t é s

Milyen veszélyei vannak, ha kiadnánk lakásunk?

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam 0%
a- a+

Milyen veszélyei vannak, ha kiadnánk lakásunk?

2017. május 14. - 11:55

Szentes Csaba újépítésű, nyolcvan négyzetméteres panorámás lakását adta ki egy jónevű ingatlaniroda, az otthoncentrum segítségével - írja az Orientpress.hu.

Fotó: pixabay.com

Ekkor még élt a remény, hogy a 420 ezer forintos közvetítésért cserébe megbízható bérlőt találhat.

A szerződést meg is kötötték, a bérlő szimpatikus volt, egy idő után azonban nem fizetett tovább. Jelenleg tízhavi díjjal tartozik, ahogy rezsivel is, amely egy nagyjából hárommillió forintos összeget jelent.

Ilyen és ehhez hasonló esetekben nyújthatnak segítséget a különböző albérletfelügyeleti és követeléskezelő cégek. Ők már hozzá vannak szokva a problémás, lázongó, sokszor időhúzó bérlőkhöz, akik a legtöbbször kifogások mögé bújnak, vagy akár a kilakoltatásról bírósági végzést követelnek.

A problémamegoldók minden esetben felveszik a jegyzőkönyvet, sokszor fényképet készítenek a lakásról, annak és tartozékainak állapotáról, illetve az óraállásokról. Így adják át a kulcsokat az új bérlőknek – mivel nem csak kilakoltatást, de beköltöztetést is vállalnak.

Rengeteg bérlővel van probléma, ezek alapján már egy feketelista is elkészült. Jelenleg nagy problémát jelent az ingatlanközvetítéssel kapcsolatban, hogy az ingatlanközvetítőknek nincs joga arra, hogy a későbbi bérlőtől személyes iratokat kérjen. Ha ez megvalósulna, nagyobb lehetőséggel lehetne kiszúrni a korábban problémás, visszaélésre hajlamos bérlőt, esetleg csalót.

 

M1 Kosár / orientpress.hu