Mire figyeljünk használt babakellékek vásárlásakor?
A secondhand termékek világában kis odafigyeléssel kincseket találhatunk csemeténknek. A használtcikkek legnagyobb hazai szakértőjeként a Jófogás összegyűjtötte, mire érdemes odafigyelni használt baba- és gyerekholmik vásárlásakor, egyúttal az ingyen elvihető termékekre, az adományozás alternatív formájára is felhívja a figyelmet.
Nő, mint a bolondgomba – kisgyerekkel kaland az élet, és ehhez a kalandhoz hozzátartozik a csöppség méretének, mozgás- és szellemi fejlődésének megfelelő ruhaneműk, bútorok, játékok és egyéb kellékek folyamatos beszerzése is. A piacvezető apróhirdetési portál "Baba-mama" főkategóriájában több mint 70 ezer hirdetés található, beleértendő az ingyen vagy pár száz/ezer forintért elvihető tárgyakat is. Mire figyeljünk a leggyakoribb terméktípusoknál?
A kép illusztráció! - Forrás: pixabay.com
Baba- és gyerekruhák
- Mindig mossuk ki a használtan vásárolt ruhaneműket, hiszen nem tudhatjuk, hogy az előző tulajdonos milyen mosószert és öblítőt használt (ezek válthatnak ki allergiás reakciót)
- Olyan felsőruházatot keressünk, amely nyakkivágásába könnyen belecsusszan a gyermekünk feje
- Úszómellény, karúszó és úszógumi esetén pedig ellenőrizzük, hogy jól illeszkedik-e csemeténk karjára, testére
Játékok
- Keressük a hiánytalan és biztonságos játékokat, hogy mindig öröm legyen velük játszani
- Egy évtizedekkel ezelőtt gyártott játék egészségre káros anyagokat (pl. ólom) is tartalmazhat, amik egy önfeledt csócsálás alkalmával a csöppség szervezetébe juthatnak
- Elemes vagy akkumulátoros játékoknál nézzük meg, hogy nem észlelhető-e szivárgás vagy repedés
Gyerekbútor és egyéb kellékek
A kép illusztráció! - Forrás: pixabay.com
- Etetőszék, utazóágy, pelenkázó, mózeskosár és gyerekágy esetében ellenőrizzük le, hogy az összes biztonsági kiegészítő megvan-e, nagyobb gyerekbútoroknál pedig ne felejtsük el a tartozékot, amivel a falhoz tudjuk rögzíteni őket
- Babakádaknál szemrevételezéssel is kiszűrhetjük az esetleges gombafertőzéseket és penészes nyomokat
- Biztonsági autóülés és bukósisak esetében az alkotóanyagok „elfáradása” miatt érdemes leellenőriznünk a lejárati időt (5-8 éves darabot inkább ne vásároljunk), illetve az esetleges sérüléseket
A Jófogás lehetőséget ad ingyen elvihető termékek meghirdetésére is, hogy a még jó állapotban lévő, de feleslegessé vált ruhák, játékok és bútorok olyan családokhoz kerüljenek, akik számára gyermekeik ruháztatása és ellátása is gondot jelent. „A használtcikkekhez köthető fenntarthatósági és felelősségvállalási szempontok népszerűsítésével az a hosszú távú célunk, hogy a használaton kívül eső tárgyaink ne környezeti terhet, hanem akár segítséget jelentsenek másoknak. A Jófogás mindehhez szakértői iránymutatással és a kereslet-kínálat összekötésével tud tevékenyen hozzájárulni” – hangsúlyozta Palocsay Géza, a Jófogást működtető Adevinta Classified Media Hungary Kft. ügyvezetője.
A Jófogás országos akciót is hirdetett rászoruló egyszülős családok megsegítésére, ami még június 1-jéig tart. A higiéniai cikkeket, tartós élelmiszert és/vagy gyerekruhákat tartalmazó Jótett Csomagokat országszerte szállítási költség nélkül, érintkezésmentesen lehet feladni 189 Foxpost csomagautomata egyikében. A csomagokat a TündérPakk Közhasznú Alapítvány juttatja el a rászorulókhoz. Az akció részleteiről errefelé lehet tájékozódni.