h i r d e t é s

Nem tesz jót, ha nyaralás közben is dolgozunk

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Nem tesz jót, ha nyaralás közben is dolgozunk

2015. július 17. - 13:18
0 komment

Pszichológusok és PR szakértők szerint is fontos, hogy nyaralásra ne vigyük magunkkal a munkánkat, mert az embernek szüksége van bizonyos időközönként a tökéletes kikapcsolódásra.

Igen sok negatív szövődménye lehet ugyanis a teljes értékű, hosszabb ideig tartó pihenés hiányának.

A pszichológusok egybecsengő véleménye nem különösebben meglepő: ha nem pihenjük ki magunkat, azt hosszú távon idegeink bánják, majd óhatatlanul jönnek a pszichoszomatikus betegségek is, mintegy következményeiként a leterheltségnek. Közvetett módon aztán harmadik lépés a családi problémák halmaza, mely összekapcsolódik az egyre gyakoribb munkahelyi gondokkal, s az így kialakuló, folyamatos, mindenhonnan érkező terhelést hosszú távon képtelenség elviselni.

A PR-ral és munkaerő hatékonysággal foglalkozó szakemberek megállapításai azonban még  elgondolkodtatóbbak. Ha a dolgozó életében nem kap teret a teljes értékű pihenés, annak hatásai a munka minőségén is nagyban meglátszanak: romlik a teljesítmény, lanyhul a figyelem, csökken az összpontosítás, a flow ismeretlen fogalommá válik, s az olyan cég összteljesítménye, melyeknek vezetősége ebben a tekintetben nem figyel az alkalmazottakra, komoly mértékben romlik.

Az a cég tehát, melynek működését a hajsza és a folyamatos nyomás határozza meg, kevésbé eredményes, mint egy alapvetően pihenőidő-orientált munkahely.
Elég csak megfigyelni például a repülési közlekedésirányítók, vagy a Google-nél dolgozó informatikusok, fejlesztők munkarendjét. Előbbi esetben a tökéletes összpontosítás, míg utóbbinál a kreativitás kibontakoztatása a cél. Leterhelt, pihenni és relaxálni képtelen dolgozókkal esze ágában sincs kapcsolatban állni sem egy légi közlekedési vállalatnak, sem egy milliárdokat érő informatikai világcégnek.
A kulcsmondat: pihenni és pihenni hagyni.

Ha nyaralni megyünk, a laptop maradjon otthon, s úgy induljunk el, hogy lehetőleg ne hagyjunk félbe munkát, hiszen a befejezetlen feladat tudata is frusztrálóan hat. Csak mi, a párunk, a család és semmi munka! Azt sem érdemes elfeledni, hogy három nap nem elég. Ha tehetjük, egy hétig-tíz napig legyünk távol a hétköznapoktól.

 

(Fotó: personneltoday.com)

Posted by SEJT on 2015. július 17.