Nincs minden rendben a Bástya parkolóval?
Rossz technológiával készül a Bástya parkoló - legalábbis ezt mondják az épülő parkolóról Esztergom városközpontjában.
Lapunk úgy értesült, hogy a díszburkolat alatt rossz az alap, a parkolóban lévő csatornák kitisztítása a burkolat lerakásakor elmaradt. Ezzel kapcsolatban azt mondták az ott dolgozók, hogy ezt majd egy későbbi alkalommal fogják elvégezni. Ez viszont azt jelenti, hogyha bejön a csapadékos időszak, az eltömődött csatornák nem vagy csak részben lesznek képesek elszállítani a csapadékot. Ha emellé még bejönnek a fagyos napok is, akkor a kövek fugáiban megálló víz megfagyhat és szétrepesztheti a köveket.
A parkoló burkolatához 6 cm(?) vastagságú köveket használnak, holott a terhelés ismeretében legalább 8-10 cm vastagságú köveket kellene beépíteni. A 6cm-es díszburkolatot általában olyan területen használják, ahol nincs gépkocsiforgalom. Az ilyen, vékonyabb burkolat egy éven belül megsüllyedhet, rosszabb esetben széttöredezhet.
További problémákat okozhat a frissen burkolt parkolónak a Zöldház hamarosan induló, első emeletig történő bontása, hiszen ha az autóktól kigödrösödhet a díszburkolat, mit fognak a térkövekkel művelni a felvonuló munkagépek? Arról nem is beszélve, hogy korábban autóbuszparkolók is voltak a területen.
Forrásunktól úgy tudjuk, hogy a munkások toborzása sem ment egyszerűen, a szakemberhiány miatt többségében segédmunkások dolgoznak, akik örülnek, hogy végre van munkájuk.
Kíváncsian várjuk, hogyan fog teljesíteni a megújult és ismét fizetős Bástya parkoló.