A pénz játék is lehet!
Gamifikációval, a K&H új vlogsorozatával és mobilapplikációjával még a pénzügyek is élménnyé válhatnak.
A gamifikáció élményszerűvé teszi a tanulást, azonnali visszacsatolást ad, és észrevétlenül fejleszti a készségeket, akár a „száraz” pénzügyek terén is. Az új ismeretanyaggal jelentkező K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő zsűrijének elnöke, Horváth Magyary Nóra és Szél Dávid gyerekpszichológus arról beszéltek, hogyan használható a ’gamification’ a pénzügyi oktatásban. A játékban megszerzett tudás a valós életben szükséges készségekké alakulhat?
A pénzgazdálkodás komoly, felelősségteljes dolog, hiszen egy-egy pénzügyi döntés gyakran években mérhető kihatással lehet az életünkre. A pénz mégis lehet játék, állítják a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői, akik közel egy évtizedes oktatási tapasztalatukra és a gamifikáció módszerére építve újították meg az idei tanévtől a versenyre való felkészülést segítő új ismeretanyagot.
A játék könnyedsége távolinak tűnhet, ha olyan témával hozzuk kapcsolatba, mint a pénzgazdálkodás.
Azonban számos tanulmány és oktatási gyakorlat bizonyítja, hogy a száraznak tűnő tananyagokat - legyen az akár pénzügyi jellegű - is fel lehet dobni szórakoztató módszerekkel.
Élvezhető játékká lehet alakítani a pénzügyi oktatást a gyerekek számára, miközben naprakész tudásra tehetnek szert
– mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő zsűrijének elnöke.
A játékos tanulás könnyed szórakozásnak tűnhet, ugyanakkor a helyes pénzügyi magatartás kialakítása felé vezeti a gyerekeket. A lexikális tudás mellett annak gyakorlati, készségszintű használatát is megtanítja.
A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő ismeretanyagának megújításakor igyekeztünk a tanulást modern köntösbe foglalva, izgalmas digitális megoldásokkal színesíteni – így született a vigyázz#KáPé vlog és a hozzá kapcsolódó kvízeket és játékokat is tartalmazó mobilapplikáció.
Az eddigi visszajelzések szerint ösztönzi a gyerekeket a pénzügyek tanulásában. Ez pedig a szülőket is meggyőzi arról, hogy a gyerekek is jól tudnak bánni a pénzzel
- tette hozzá Horváth Magyary Nóra.
Az offline oktatási eszközök önmagukban már korántsem elegek, az információ-átadás sebességében és módjában sem kellőképp hatékonyak, ha a generációs igényeket nézzük. Szél Dávid gyermekpszichológus szerint a virtuális játékban kialakult és gyakorolt viselkedés, például a tudatos pénzügyi döntések meghozatala, folyamatosan ültetődik át a valós szituációkban mutatott viselkedésbe.
A virtuális pénz használata egyre elterjedtebbé vált – nemcsak az online játékokban találkozhatunk ezzel, hanem bankkártyák használata során is -, a kézzel fogható pénzmozgás lassan el is tűnik az életünkből.
Fontos még felnőttként is megérteni a láthatatlan pénz mibenlétét, mit jelent az, ha a pénz elfogyott a bankszámlánkról, és hogy az mennyi munkával térül meg.
A pénzügyi tudatosság kialakulásához nem kell feltétlen meg is fogni a pénzt. A mostani gyerekeknek ezt már talán nem is kell magyarázni. Figyeljünk, mit értenek meg a pénzkezelésből. Ennek a mindennapi kommunikáció részének kéne lennie.
Ebben a vetélkedő vadonatúj ismeretanyagának, a vigyázz#KáPé vlognak a főszereplője, KáPé is a segítségükre lesz. A vlogger fiú 15 epizódon át gyűjt egy konzolra, amiért életében előszőr vállal munkát – és közben rengeteg pénzügyi fortélyt is megtanul. Az általános és középiskolások felkészültségüket a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn bizonyíthatják be, ahol értékes nyeremények várják a diákokat, felkészítőket és az iskolát is. 2019. január 18-ig várják a nevezéseket!
További részletek: https://www.kh-vigyazzkeszpenz.hu/