Putyin ideológusa megszüntetné Magyarországot
Ijesztő interjút közöl az Alfahír.hu, a Jobbikhoz közel álló portál Putyin fő ideológusával, Alekszandr Duginnal egy új orosz birodalomról, Magyarország jelenlegi formájának megszűnéséről, de a legrémisztőbb, ahogy a Jobbikot az égig dicséri.
Ha a Fidesz nem teljesít jól, jön a Jobbik, és ez lesz a jövő?
Alekszandr Dugin
Zagyva György Gyula, a Jobbik volt országgyűlési képviselője hívta fel a figyelmet a Facebookon arra, hogy a radikális párthoz közel álló portál (hogy mást ne mondjunk: az Alfahír portál székhelye Budapest, XI. kerület, Villányi út 20/b szám alatt van, a Villányi út 20/a alatt működik a Jobbik központi irodája) interjút közöl Alekszandr Duginnal, Putyin fő ideológusával. A három nagyhatalom (Németország, Oroszország és az Egyesült Államok) között egyensúlyozó Fidesz-kormány külpolitikája szempontjából sem érdektelen, miket gondol az Oroszországot Eurázsia egyesítőjeként elképzelő politikus.
1. A Krímről, és az Új Oroszországról:
„A Krímmel és Novorosszija támogatásával kapcsolatos politika helyes, viszont az ezt követő lassuló folyamatok helytelenek. Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Oroszország Ukrajnával mostanáig úgy viselkedett, mint mindenki mással, elengedte a kezét és csak a gázvezetékeken és magánmegbeszéléseken keresztül tárgyalt vele. Semmi rendszer nem volt a kapcsolattartásban. Ukrajnával kapcsolatban egyébként semmilyen döntés nem születik, ebben a kérdésben teljes a kábulat, így értékelni sincs benne mit. A minszki megbeszélések teljes kudarccal zárultak, hogy mi lesz a továbbiakban, nem tudnám megmondani. Úgy tűnik, az időzítés folyamata most az amerikaiak kezében van, hiszen amint Kijevet sikerül a végső támadás felé lökniük, akkor el is dől minden. Ehhez biztosnak kell lenniük abban, hogy a Kreml nem fog reagálni. E nélkül túl nagy lenne a kockázat, de amint megérzik, hogy kontrollálják Moszkvát a beépített hálózataikon keresztül, azonnal döntő csapást fognak mérni rá.”
2. Magyarországról, és annak jövőjéről
„Ha mondjuk Magyarország, Románia, Szerbia, Szlovákia, meg talán a Volinyi terület és Ausztria is egységessé válna, akkor az magába gyűjtené az összes magyart, vagyis etnikailag minden visszaállna a Trianon előtti időkre. Mindez például nemzetállam keretében szerintem nem lenne lehetséges, éppen azért nem, mert maga a nemzetállam létezése is lehetetlen.”
3. S mi ennek az egész ideológiai háttere?
„ Más, ennél (ti. a nemzetállamnál) fontosabb tényezőket is figyelembe kell vennünk, az például, hogy milyen jövőképpel rendelkezünk. A globalizmusban az olyan értékek, mint az etnosz, vallás, kultúra, szakrális tudás teljesen elvesznek és maradnak csak az egyének tömegei, a hálózatok és a kozmopolita, mechanikus állományokba tömörült vándorló atomok. Itt már nemcsak Oroszországról, Magyarországról, vagy Ukrajnáról van szó, hanem arról, hogy ha az emberiség csak egy lépést tesz még a nyugati világ felé, az egynemű házasságok, a modernizáció és az elnyugatosítás, egy szóval a tiszta nihilizmus irányába, egyszerűen el fog tűnni a föld felszínéről. Vagy felnyitjuk végre a szemünket és közösen: oroszok, magyarok, szlávok, románok, szerbek, németek, franciák és spanyolok szembeszállunk a Nyugattal, vagy szép lassan, egyesével eltűnünk. "
Kicsoda Dugin?
Putyin ideológusáról a Heti Válaszban
A Heti Válasz tavaly novemberben közölt portrét Alekszandr Duginról. Akkor megírtuk: A moszkvai Lomonoszov Egyetem professzora két évtizede hangoztatja téziseit, de idáig a nyugati politológusok érdeklődését csak azért vívta ki, mert a szakállas, prófétai kinézetű egyetemi oktató ott sertepertélt Vlagyimir Putyin orosz elnök környezetében. Egyébként meg futóbolondnak tartották.
4. Amerika és Oroszország szerepéről
„Véleményem szerint szinte már realizált totális világdiktatúra fenyegetettségével állunk szemben. Ez a diktatúra a háborút, mint eszközt bevetheti, de gyakorlatilag már e nélkül is létezik. Összeuszítja a népeket – így Oroszországot és Ukrajnát, mint ahogy a rendőrség beépített emberei uszítják egymásra a bűnbandákat belülről. Oroszország arra törekszik, hogy a világpolitika meghatározó tényezője legyen, de egyelőre ez nem túl jól sikerül neki. Valami sikerül, valami nem. Ezért is olyan reaktív Oroszország politikai tevékenysége Ukrajnában: minden esélyét ostobán elmulasztottunk, hogy Ukrajnát a saját oldalunkra állítsuk. Ez a mi sajátos reaktív politikánk, akkor reagálunk, amikor már nem lehet nem reagálni. Ez így nem jó.”
5. És a Jobbikról
„A mai világban a politika nem más, mint egy szemétdomb. Ezzel szemben a Jobbiknak és vezetőjének reális filozófiai és geopolitikai horizontjai vannak. Jelenleg elengedhetetlen, hogy egy pártnak értékei legyenek, és nekik ezek megvannak. Ráadásul ezek olyan helyes értékek, mint a tradíció, a szakrális tudás, az igazságosság, az etnosz, kultúra, vagy a nem korlátolt geopolitika, tagadva a nihilista liberalizmust és az amerikai hegemónia pénzügyi diktatúráját. A párt elnöke, Vona Gábor egy fiatal és intellektuális vezető, illetve a párt vezetősége is erősen ideológiailag motivált emberekből áll. Senkitől és semmitől sem szabad félni, csak menni előre!”
Ijesztő távlatok, remélem, semmi nem lesz belőlük.
És még valami: ez a Jobbik házi lapjában megjelent interjú újabb jel – a jobbikos-putyinista Szaniszló Adrienn és Gyöngyösi Márton ukrajnai kiruccanásai, Vona Gábor orosz nyelvűinterjúi és Kovács Béla ügyei mellett – hogy a magyar nemzeti radikálisok talán kicsit szorosabban lapulnak az orosz medve nagy, szőrös mellkasához, mint gondolnánk.
{flike}
{jcomments on}