h i r d e t é s

A gyermekesek kilakoltatása ellen módosítanának törvényt ellenzéki pártok

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A gyermekesek kilakoltatása ellen módosítanának törvényt ellenzéki pártok

2018. február 14. - 18:23

A gyermekesek kilakoltatásának megakadályozása érdekében nyújtott be törvénymódosító javaslatot az LMP az Együtt és a Párbeszéd képviselőivel, A Város Mindenkié csoport kezdeményezésére.

Schmuck Erzsébet, az LMP frakcióvezető-helyettese (k) beszél a Város Mindenkié nevű civil csoporttal közösen tartott sajtótájékoztatón az Országháznál 2018. február 14-én. Balról Spät Judit, az Együtt elnökségi tag, jobbról Misetics Bálint jogvédő. Az Országgyűlés Házbizottságának ülése utáni tájékoztatót a gyermekes családok kilakoltatását megelőzendő törvényjavaslattal kapcsolatban tartották. Forrás: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Egyelőre azonban kétséges, hogy azt a Ház még a választás előtt megtárgyalja-e, a kormánypártok ugyanis hétfőig döntenek az előterjesztés támogatásáról - mondta szerdán az LMP frakcióvezető-helyettese. 

Schmuck Erzsébet sajtótájékoztatón ismertette a javaslatot, amely tiltaná az elhelyezés nélküli kilakoltatást a családok esetében, és az önkormányzatok kötelezettségévé tenné a fenyegetett gyermekesek elhelyezését. A javaslat az önkormányzati ingatlanban élő valamint a lakáshiteles családok esetében is tiltanák a lakáskiürítés bírósági elrendelését, ha az által az érintettek az utcára kerülnének. 

Rámutatott: április végén lejár a kilakoltatási moratórium, így ha a jövő héten nem hoznak döntést, számos család kerülhet utcára. 

Spät Judit, az Együtt elnökségi tagja szerint az Orbán-kormány nyolc évig semmit sem tett a gyermekesek kilakoltatása ellen. Azt mondta: a veszélyeztetettek számára olyan biztonsági hálót kell teremteni, amelyben senkinek sem kell az utcára kerüléstől félnie. 

Misetics Bálint, A Város Mindenkié aktivistája kijelentette: a Fidesz-frakciónak arról kell döntenie, hogy egyetért-e gyermekes családok hajléktalanná tételével.

Hozzátette: kezdeményezésük csupán a jelenleg is hatályos jogszabályoknak szerezne érvényt, hiszen az önkormányzati törvény előírja a helyhatóságoknak a hajléktalanság megelőzését, a gyermekvédelmi törvény pedig azt, hogy pusztán anyagi okokból a gyermekek nem választhatók el a családjuktól. 

(MTI)