A kapacitásbővítő beruházásokat követően, a kereslet csökkenésével párhuzamosan túlkínálat alakult ki a kínai akkumulátor gyártásban, ami termeléscsökkentésekhez és leépítésekhez vezetett – írja a The Business Times.
„Matolcsy György jegybankelnök és környezete egyfajta menekülési útvonalat próbál kijelölni, mert a jelenlegit elhibázottnak tartja” – erről is beszél Csaba László közgazdász akadémikus a Népszavának adott interjúban.
Czirfusz Márton kutatóval arról beszélgetett a 444.hu, hogy milyen hatása lesz a magyar gazdaságra és munkaerőpiacra a betelepülő akkugyáraknak, miért hasonlítanak a jövő autógyárai egyre inkább a hírhedt kínai mobiltelefo
Miközben az eddig idetelepült akkugyárak működése is jogos félelmeket szül, különösen aggasztó, hogy a világ legnagyobb gyártója, a CATL, amely most kezdi debreceni terjeszkedését, a hazai piacán olyan üzleti manővereket hajt végre, amit a kínai hatóságok is aggódva vizsgálnak.
Évente 1640 gigawattóra energiát fog felhasználni 40 gigawattóra teljesítményű akkumulátor előállításához a debreceni gyár. A vízigénye is jelentős mértékben fog bővülni, a most megkapott környezethasználati engedély csak a projekt első lépcsőjére vonatkozik.
A magyarországi hatóságok kapcsolatba léptek az Európai Bizottsággal (EB) az akkumulátorgyárnak nyújtandó állami támogatás ügyében – tájékoztatta lapunkat a testület szóvivője, aki közölte azt is, hogy az egyeztetésről egyelőre nem kívánnak további tartalmi tájékoztatást nyújtani.
Noha rekordprofitot termelt az SK Innovation tavaly, az új magyarországi és amerikai akkumulátorgyárai jelentős veszteséget okoztak a cégnek. A termékek minősége jelentősen rosszabb, jóval több az elsőre selejtes termék, mint a rivális cégeknél. Új vezető javíthat a termelékenységen.