Az allergiás emberek száma statisztikai adatok alapján, mérhető módon, folyamatosan nő. Például sokan érezhetik ezekben a hetekben is a szálló pollenek okozta kellemetlen tüneteket. Dr. Pintér Erzsébetet, a SYNLAB szakmai igazgatóját, klinikai laboratóriumi szakorvosát kérdeztük az allergiával kapcsolatos tévhitekről, a keresztallergének szerepéről és a lehetséges vizsgálatokról.
Hazánkban is megjelent a Covid-19 legújabb mutációja, az omikron variáns. A Dél-Afrikából származó mutánsnak több olyan jellemző tünete is van, amely egyértelműen különbözik az eddig megszokottaktól.
Lényegesen kevesebb új Covid-fertőzöttet regisztráltak az utóbbi napokhoz képest, a járvány áldozatainak száma viszont továbbra is magas: közel kétszázan haltak bele 24 óra alatt a fertőzésbe, ezzel az összes áldozat száma átlépte a 37 ezret.
A külső aranyér az a kellemetlen, olykor kimondottan fájdalmas betegség, amiről csak a legutolsó utáni pillanatban kezdünk el gondolkodni - általában. Az aranyér maga egy rendkívül szemérmesen megélt valami, ami ugyan a testünk szerves része, csak éppen az elhelyezkedése ad okot a szégyenkezésre.
Az egészségügyi hatóságok és a járványügyi központok a klasszikus tünetekkel, úgymint magas lázzal, hidegrázással, köhögéssel jellemzik a COVID-19 megbetegedést, amelyek a fertőzés után elmúlhatnak, azonban van néhány szimptóma, amiktől nehéz megszabadulni.
Egy csapat kutató megvizsgálta, hogyan függnek össze a felírt gyógyszerek a COVID-19 fertőzések súlyosságával. Kiderült, hogy a legnagyobb veszélyt jelentő szerekre hazánkban egymilliárd forintnál is többet költ havonta a társadalombiztosító.
Az aranyérbetegség igen kellemetlen, időnként kifejezetten fájdalmas lehet, és bár nagyon sok krémet, kenőcsöt vagy kúpot kipróbálhatunk a tünetek enyhítésére, nagyon fontos az is, hogy az étrendünket megváltoztassuk. Bizonyos ételek ugyanis tovább ronthatják az állapotunkat.