10-ből 6 magyar gyógyul így: ez nincs benne a tb-ben
Megy a gondolkodás szabályozói körökben, hogy miképpen lehetne bevonni több forrást az egészségügybe. - írja a penzcentrum.hu.
A pénz ugyanis már így is egészségügyre megy a betegek zsebéből, 300 milliárd forint folyik el a magánrendelők, magánklinikák igénybevételére.
2017-ben a magyarok 57 százaléka fordult meg a magánegészségügyben
Magyarországon az egészségügyi ellátásra fordított pénz csupán kétharmada származik állami forrásból, a maradék egyharmadot már zsebből dobják össze a betegek. Becslések alapján 10-50 milliárd forint megy el évente hálapénzre, magánklinkákon, magánrendelőkben pedig 300 milliárd forintot fizettünk ki 2017-ben.
Sürgősségi kezelő a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház újonnan épült épületszárnyában 2013. február 28-án. Fotó: Krizsán Csaba Forrás: MTI
A szektor fejlődését jól mutatja, hogy míg 2012-ben csupán a lakosság 37 százaléka vett igénybe magánegészségügyi ellátást, addig tavaly ez az arány már 57 százalékos volt.
Több állami szerv is foglalkozik az egészségügy átalakításának kérdésével, a legvalószínűbb, hogy valamilyen formában kiegészítő biztosítást vezetnek majd be, azonban ezt a témát nagyon vigyázva kezelik a kormánypártban, lévén, hogy korábban mind a vizitdíjat, mind pedig a több biztosítós rendszert elutasították
- írja a portál.