A Budapesti Közművek új helyszíneken, további 195 db kukát helyez ki
A Budapesti Közművek keretében önálló szakmai tevékenységet folytató FKF Köztisztasági Divízió a következő hetekben - a lezajlott szakmai elemzések alapján, a lakossági visszajelzéseket is figyelembe véve -, új helyszíneken további 195 darabbal növeli Budapest mind a 23 kerületében a közterületi edények számát.
Az FKF az elmúlt egy hónapban már 150 új helyszínre helyezett ki hulladékgyűjtő edényt a fővárosban, a kukák telepítése július 7-ig teljes körűen megvalósult. Ezen folyamat következő lépése további 195 hulladékgyűjtő edény kihelyezése.
Mint a korábbi bejelentésben is szerepelt, a Társaság a nyári hónapokban is kiemelten figyeli a közterületi hulladékgyűjtők kihasználtságát. A pandémiás időszak lezárultával és a jó idő beálltával megélénkült gyalogosforgalom és közterülethasználat, a fővárosi parkokban megnövekedett látogatószám, a Budapestre visszatérő turizmus, valamint az ismét egyre népszerűbb szabadtéri sport és szabadidős tevékenységek, rendezvények, közösségi összejövetelek alapján az FKF szakemberei indokoltnak látták további gyűjtők kihelyezését. A Budapesti Közművek ennek alapján, - a kerületektől, és a lakosságtól is beérkezett jelzéseket is figyelembe véve, - döntött a további 195 db új kuka felszereléséről, Budapest mind a huszonhárom kerületére kiterjedően.
Az edények jellemzően olyan új helyszínekre kerülnek ki, ahol korábban nem volt közterületi szemetes, ugyanakkor az elmúlt időszakban megnövekedett napi gyalogos- és turistaforgalom, valamint megváltozott közterülethasználati folyamatok mellett jelenlétük nagy mértékben hozzájárulhat a köztisztaság fenntartásához.
Az új helyszínek listája megtekinthető a Budapesti Közművek honlapján, a https://www.budapestikozmuvek.hu/uj-kozteruleti-hulladekgyujto-edenyek-helyszinei-budapesten oldalon.
A Budapesti Közművek ezúttal is fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy a hatályos jogszabályok alapján a Főváros tisztán tartása többszereplős feladat, amelyben a Főváros cégei mellett az egyes kerületi önkormányzatoknak, a jelentős mennyiségű hulladékot termelő gazdálkodó szervezeteknek, valamint az ingatlantulajdonosoknak és a lakosságnak is komoly feladata, felelőssége van.