Az FKF kukásautói pénteken a megszokott rend szerint minden telephelyről kivonultak, hogy begyűjtsék a hulladékot Budapesten. Az elmaradást az alábbiak szerint fogják bepótolni a Budapesti Közművek munkatársai.
A Budapesti Közművek keretein belül működő FKF Hulladékgazdálkodási Divízió ismét megküldte az eddig rendezetlen díjtételekről szóló számláit az NHKV Zrt.-nek (Kukaholdingnak), hogy a fővárosi hulladékszállítás újraindulhasson.
Az idei Sziget véget ért: elnémultak a hangfalak, kihunytak a fények, a szigetlakók is sátrat bontottak. A BKM munkatársai eddig több mint 11 tonna üveget és 125 tonna kommunális hulladékot szállítottak el a naponta ürített, összesen 750 FKF-es hulladékgyűjtő konténerből a fesztivál alatt.
A Budapesti Közművek keretében önálló szakmai tevékenységet folytató FKF Köztisztasági Divízió a következő hetekben - a lezajlott szakmai elemzések alapján, a lakossági visszajelzéseket is figyelembe véve -, új helyszíneken további 195 darabbal növeli Budapest mind a 23 kerületében a közterületi edények számát.
A magyarok karácsonyi szokásairól készített online kérdőíves kutatást a Sansin, több mint 1000 fő megkérdezésével. Kiderült: a legtöbben 10 ezer és 50 ezer forint között költöttek ajándékokra. A karácsonyi pazarlás még mindig súlyos probléma: minden 5. megkérdezett kapott feleslegesnek tartott ajándékot, és ugyanennyien dobtak ki ételt az ünnepek alatt. A válaszadók több mint 60 százaléka pedig még mindig vásárolt csomagolópapírt.
Debrecen a Virágkarnevál lázában ég, özönlenek a turisták az ország minden részéről. Méltán, hiszen az 50. karnevál talán minden eddiginél látványosabbnak, gazdagabbnak ígérkezik. A városba látogatók ilyenkor többnyire csak Debrecen szebbik, a külvilágnak mutatott arcát látják. Bár akik vonattal érkeznek igencsak meghökkennek a lepukkant vasútállomáson, a sivár, töredezett lépcsőjű aluljárón. Mintha nem is a 21.században élnénk, az állomás és környéke időutazás vissza az átkosba, bár akkori képek szerint a mainál kellemesebb látvány volt a Nagyállomás és a Petőfi tér is.
Sajnos Debrecenben úgy látszik - legalább is szemétügyben - semmi sem változik. Péntek délután, a szokásos hétvégi vásárlás közben a Laktanya utca végén a fagyizó és a Coop közötti területen jártam, ahol szelektíven próbálják a hulladékot gyűjteni.(Az indok igen prózai volt, az unokám fagyit kért.)