A magyar fiatalok a legkevésbé elégedettek az életükkel
A Pénzcentrum arról ír, hogy az OECD-tagállamok között a török, észt és magyar fiatalok a legkevésbé elégedettek az életükkel.
A kutatás szerint a fiatalokon kívül a felnőttek sem állnak túl jól hazánkban, Magyarország az alsó harmadban helyezkedik el az OECD országok rangsorában.
Az életünkkel való elégedettséget nemcsak a lakóhelyünk gazdasági fejlettsége befolyásolja, hanem az tapasztalataink és életkörülményeink is - írja egy OECD kutatás, melyet a Gallup készített még 2014/2015-ben, és az eredmények a világszervezet 2016-os társadalmi jelentésében jelentek meg.
Svájcban és Dániában a legelégedettebbek az emberek az életükkel, míg Görögországban és Portugáliában a legalacsonyabb ez a mutató - két és fél fokkal vannak lemaradva a vezető országoktól.
Általánosságban megfigyelhető, hogy azokban az országokban, ahol nagyot esett a lakosok bevétele vagy romlottak a munkaerő-piaci kilátások, alacsonyabb értéket vett fel a jóllétmutató is.
Az öt legmagasabb értékkel rendelkező ország közül négy Skandináviában van, a kontinentális nyugat európai, kelet európai, valamint ázsiai országok pedig jellemzően rosszabb helyezést érnek el a felmérésben. Kivételt jelentenek Hollandia, Svájc és Ausztria lakói, akik elégedettebbek életükkel, mint a többi nyugat európai.
A fiatalok általában elégedettebbek életükkel, mint az idősebbek. Az izraeli, norvég és svájci fiatalok a legelégedettebbek az életükkel, mindemellett a török, észt és magyar fiatalok pedig a legkevésbé.