Michael Falser bécsi építész-művészettörténész a Müncheni Műszaki Egyetemen alapvetően a német kolonialista (gyarmati) építészettel foglalkozik, de kutatásai kapcsán nemrég néhány olyan gyöngyszemre is ráakadt, amelynek magyar történelmi vonatkozásai is vannak. - írja a g7.hu
A legtöbb ember szereti a sikert és utálja a kudarcot. Nagyon kevesen veszik észre, hogy a siker csak egymást követő kudarcok és kudarcok után következik be. A siker csak akkor jön el, ha az emberek rájönnek a hibáikra és megtanulják a leckéket. Ebben a posztban összeszedtünk nektek mindent, amit tudnotok kell a kudarcról.
A klímakatasztrófa miatt egyre többször foglalkoznak a tudósok is azzal a kérdéssel, hogy vajon az ember, pontosabban az emberi faj képes lesz-e túlélni ezeket a változásokat. A Scientific American lapjain azonban egy egészen más megközelítés látott napvilágot.
Ha valaki megkérdezi tőlünk, melyik a világ leghatalmasabb élőlénye, akkor sokan rávágják, hogy a kék bálna. Ezzel azonban mellélőnek, mivel a bálna csupán a leghatalmasabb állat, de meg sem közelíti a világ valóban legnagyobb élőlényét.
Egy fúrógépet átlagosan 20 percet használ a tulajdonosa. A globálisan megtermelt élelmiszer harmada kárba vész, ez Magyarországon egy főre vetítve évi mintegy 65 kilogramm. Európában egy átlagos autó 92 százalékban parkol.
Míg korábban jellemzően egyéb ellátóhelyekről, szociális intézményekből kerültek be hozzájuk idősebb betegek, most alapvetően otthonukból szállítanak be középkorúakat. Több esetben azonban már menthetetlenek, amire beérnek.
A szélsőségessé váló időjárás nem csak azt jelenti, hogy az egyes területeken időben tolódik el az eső és a szárazság időszaka, hanem területileg is egyenlőtlenségek jönnek létre, amik eddig nem voltak. De még a nagyobb területek esetében is elmondható, hogy összességében a szárazság felé tolódik a rendszer.